Реал Мадрид победи Реал Сосиедад с 2:1 в мач от 5-я кръг на Ла Лига. Голът за гостите бе дело на Баренечеа, а за "белия балет" точни бяха Федерико Валверде и Хоселу. Реал Мадрид създаде много положения, но мачът бе двуостър и двата отбора можеха да отбележат повече попадения. С тази победа Реал Мадрид е първи с пълен комплект точки - 15, а Реал Сосиедад остава на 11-а позиция с 6 пункта на сметката си.

Gulliver/GettyImages
19 снимки

Началото беше за гостите, които спазиха традицията да повеждат в резултата на "Бернабеу". Този път това стана факт след попадение на Баренечеа в 5-ата минута, който отбеляза страхотен гол, възползвайки се от асистенция на Кубо.

Реал отговори с опасна атака още в следващата минута, при която удар на Родриго беше спасен от вратаря. В 11-а минута Реал Сосиедад отбеляза нов красив гол чрез Такефуса Кубо, но той бе отменен поради засада и резултатът остана 1:0.

Само пет минути по-късно Хоселу бе изведен по страхотен начин и се оказа сам в наказателното поле, като заобиколи вратаря, но неочаквано нацели напречната греда с удара си. Сериозен пропуск на футболиста на Реал Мадрид. В 29-а минута Родриго имаше чудесна възможност да изравни, но Алекс Ремиро реагира със страхотно спасяване и отказа бразилеца.

Секунди след това Кубо нахлу на слалом в наказателното поле на Реал Мадрид и шутира по трева в левия ъгъл, но Кепа също показа невероятния си рефлекс. Испанецът трябваше да се намесва отново малко след това, тъй като Микел Мерино скочи високо, за да засече центриране и отклони топката с глава отблизо в долния ляв ъгъл, но Кепа блесна с фамозно спасяване.

Секунди след началото на втората част Федерико Валверде бе открит непокрит и успя да преодолее вратаря на гостите с прецизен удар, за да изравни резултата  - 1:1. Малко след това Дани Карвахал се свлече в противниковото наказателно поле, искайки дузпа, но претенциите му не бяха уважени.

В 61-а минута Фран Гарсия демонстрира брилянтната си техника и достави красиво прехвърлящо центриране в наказателното поле, където Хоселу успя да го превърне в хубав гол, стреляйги ниско в левия ъгъл - 2:1 за Реал Мадрид.

Стартови състави:

Реал Мадрид: 25. Кепа Арисабалага, 20. Франсиско Гарсия, 4. Дейвид Алаба, 22. Антонио Рюдигер, 2. Дани Карвахал, 8. Тони Кроос, 18. Орелиан Чуамени, 15. Федерико Валверде, 5. Джуд Белингам, 11. Родриго, 14. Хоселу

Реал Сосиедад: 1. Алекс Ремиро, 17. Киерън Тиърни, 24. Робин Льо Норман, 5. Игор Зубелдия, 18. Хамари Траоре, 7. Андер Баренечеа, 8. Микел Мерино, 4. Мартин Зубименди, 23. Брийс Мендес, 10. Микел Оярсабал, 14. Такефуса Кубо