Реал Мадрид победи лесно Гранада с 2:0 в двубой от испанската Ла Лига.

„Белия балет“ не остави никакви шансове на своя съперник, но вкара едва две попадения дело на Браим Диас и Родриго, който продължава ударната си серия и в последните 8 мача на „Кралския клуб“ е автор на 7 гола.

С победата Реал Мадрид се качи отново на върха в Ла Лига с равен брой точки с Жирона. Двата тима имат по 38 пункта. Гранада остава в зоната на изпадащите със 7 точки.

Gulliver/GettyImages
17 снимки

Реал Мадрид - Гранада

източник: Sofascore.com

Още в началото на мача вратарят на Гранада Раул Фернандес получи контузия и трябваше да бъде заменен, което обаче отне немалко време.

Реал създаде първата си опасност след четвърт час игра, когато Родриго за малко да засече подаване на Карвахал от фланга. 180 секунди по-късно центриране на Гумбау за малко да спре в мрежата на Реал.

В средата на първата част Реал поведе. Браим Диас комбинира с Тони Кроос и останал на стрелкова позиция откри – 1:0.

Минути преди почивката Диас можеше да запише и асистенция срещу името си. Техничарят намери с ювелирен пас Джуд Белингам, но мерникът изневери на англичанина.

Точно преди да започне продължението на първата част Игнаси Микел подкоси Белингам в наказателното поле. Главният съдия не отсъди дузпа, а не последва сигнали и от ВАР стаята за наказателен удар.

Десетина минути след почивката Реал удари за втори път. Най-активният от "белите" Браим Диас направи поредно страхотно двойно с Тони Кроос, след което намери Белингам на чиста позиция. Ударът на англичанина бе спасен от Фернандес, но при добавката Родриго не прости на стража на Гранада за 2:0.

До края на мача темпото се уби доста сериозно, като най-опасното пред вратата на Гранада бяха няколко удара на влезлия от резервната скамейка Нико Пас.

FT / Реал Мадрид - Гранада 2:0

1:0 Браим Диас 26`

2:0 Родриго 57`

Реал Мадрид: Андрий Лунин, Дани Карвахал, Антонио Рюдигер, Дайвид Алаба, Ферлан Менди, Браим Диас, Тони Кроос, Федерико Валверде, Джуд Белингам, Хоселу, Родриго

Треньор: Карло Анчелоти

Гранада: Раул Фернандес, Рикард Санчес, Уилсън Манафа, Игнаси Микел, Раул Торенте, Карлос Нева, Мирто Узуни, Жерард Гумбьо, Серхио Алонсо, Браян Сарагоса, Лукас Бойе

Треньор: Александър Медина