Реал Мадрид победи Гранада с 4:1 като гост в мач от 36-ия кръг на Ла Лига и продължава да диша във врата на Атлетико Мадрид. Гостите успяха да открият резултата чрез попадение на Лука Модрич (17), а в добавеното време на първото полувреме Родриго удвои преднината на тима си. Домакините успяха да намалят резултата през втората част, когато точен бе Хорхе Молина (71), но четири по-късно Алваро Одриосола реализира нов гол за "лос бланкос", а след още 60 секунди Карим Бензема увеличи преднината на тима си.

С победата Реал Мадрид събра актив от 78 точки, с две по-малко от лидера Атлетико Мадрид два кръга преди края на сезона. От своя страна Гранада се намира на десетата позиция с 45. В следващият кръг "лос бланкос" гостува на Атлетик Билбао, докато "дюшекчиите" приемат Осасуна.

Gulliver/GettyImages
26 снимки

Гостите стартираха агресивно и от първата минута упражниха висока преса. В 14-ата минута Карим Бензема получи в наказателното поле и нанесе мигновен изстрел, но Руи Силва великолепно спаси.

В 17-ата минута гостите откриха резултата. Лука Модрич бе изведе отлично в наказателното поле от Мигел Гутиерес. Хърватинът овладя и с удар в долния ляв ъгъл реализира.

Гостите продължиха да пресират съперника си и атаките по посока вратата на Руи Силва следваха една след друга. В 27-ата минута Марвин бе изведен отлично зад гърба на защитата, след което младокът отправи изстрел в далечния ъгъл, но топката профуча покрай вратата.

В заключителните минути на първото полувреме Винисиус се измъкна от защитата на домакините и отправи изстрел, но вратарят на Гранада направи ново великолепно спасяване и изби.

Дълбоко в добавеното време на първото полувреме Реал Мадрид удвои преднината си. Марвин се пребори в централната част на терена за спорна топка, след което кълбото попадна в Родриго. Бразилецът напредна по десния фланг, след което с изстрел по земя в далечния ъгъл реализира второ попадение във вратата на Руи Силва.

Реал Мадрид продължи да контролира действията на терена и в началото на второто полувреме, но действията им не бяха на високата скорост, която демонстрираха през първата част.

В 60-ата минута Лука Модрич отлично изведе Винисиус в наказателното поле. Бразилецът веднага стреля в близкия ъгъл, но Руи Силва изби.

Седем минути по-късно Гранада можеше да намали, след като топката достигна до непокрития Луис Суарес на далчената греда, но нападателят от непосредствена близост не успя да засече кълбото в мрежата на Тибо Куртоа.

Това се случи в 71-ата минута, когато домакините организираха отлична контраатака. Луис Суарес получи в наказателното поле и нанесе изстрел, но Тибо Куртоа спаси. Хорхе Молина стигна първи до топката и реализира, за да намали резултата.

Четири минути Реал Мадрид успя да възстанови преднината си от два гола. Еден Азар получи в наказателното поле, след което върна топката около точката на дузпата, където Алваро Одриосола реализира красиво в горния десен ъгъл.

Минута по-късно гостите реализираха ново попадение. Карим Бензема се възползва от неразчетено излизане на Руи Силва и елегантно реализира във вратата на домакините.

В заключителните минути на двубоя Тибо Куртоа направи великолепно спасяване с една ръка след изстрел на Алберто Соро, а в добавеното време на мача белгиецът отново се намеси решително след изстрел на Луис Суарес.

СТАРТОВИТЕ СЪСТАВИ:

ГРАНАДА: Руи Силва, Димитри Фолкие, Домингош Дуарте, Херман Санчес, Куини, Ян Брайс, Максим Гоналон, Феде Вико, Антонио Пуертас, Дарвин Мачис, Хорхе Молина

Треньор: Диего Мартинес

РЕАЛ М: Тибо Куртоа, Федерико Валверде, Едер Милитао, Начо, Мигел Гутиерес, Каземиро, Лука Модрич, Марвин Парк, Родриго, Винисиус, Карим Бензема

Треньор: Зинедин Зидан

Гл. съдия: Хесус Мансано

Стадион: „Нуево лос Карменес“, Гранада