Реал Мадрид победи Атлетико Мадрид с 2:0 в дербито на 17-ия кръг на Ла Лига. Кралският откриха резултата след красиво изпълнение на Карим Бензема (16), а в началото на второто полувреме Маркос Асенсио удвои преднината на "лос бланкос".

Gulliver/GettyImages
23 снимки

По този начин Реал Мадрид увеличи аванса си на върха, събирайки актив от 42 точки, докато Атлетико Мадрид е четвърти с 13 по-малко.

Гостите имаха първата възможност да открият резултата, но изстрелът на Матеус Куня премина покрай вратата. Възпитаниците на Диего Симеоне бяха по-активният тим през първото полувреме и продължиха да притискат съперника си.

Домакините отговориха в 10-ата минута, след като Каземиро отправи изстрел от границата на наказателното поле, но топката срещна тялото на съперник и излезе в ъглов удар. Тони Кроос центрира от корнера на близката греда, където Едер Милитао с глава стреля покрай вратата.

Шест минути по-късно Кралският клуб откри резултата. Маркос Асенсио изведе Винисиус по десния фланг. Бразилецът центрира около точката за изпълнение на дузпа, след което Карим Бензема с великолепен изстрел от въздуха реализира в долния ляв ъгъл.

"Дюшекчиите" отново притиснаха съперника си и в 23-ата минута Коке отправи изстрел от дистанция, който бе много неточен и топката излезе в аут.

Двата отбора продължиха да действат на високи обороти, но в средата на първото полувреме липсваха чистите голови положения и играта често бе накъсвана след извършването на нарушения.

В 35-ата минута Тибо Куртоа се отличи с решителна намеса, след като изби опасен изстрел от пряк свободен удар на Антоан Гризман в горния десен ъгъл.

Три минути по-късно Ян Облак също се прояви, отразявайки изстрел на Винисиус от малък ъгъл.

До края на първото полувреме Реал Мадрид задържа аванса си и се оттегли с гол преднина на почивката. За началото на второто полувреме двамата треньори направиха промени по съставите си. Карло Анчелоти замени голмайстора си Карим Бензема, включвайки в игра Лука Йович, докато Диего Симеоне направи две смени, след като на терена се появиха Тома Лемар и Жоао Феликс на местата на Яник Караско и Антоан Гризман.

Домакините създадоха първата възможност през второто полувреме, но първо Маркос Асенсио се забави да стреля, а след това и Винисиус бе затворен и не успя да стреля към вратата на Ян Облак.

В 50-ата минута Жоао Феликс стреля от границата на наказателното поле, но Тибо Куртоа спаси. Малко след това вратарят на "лос бланкос" отново се намеси решително след изстрел отблизо на Матеус Куня.

Седем минути по-късно Реал Мадрид удвои преднината си. Лука Йович изведе Винисиус по левия фланг, след което бразилецът задържа и видя включилият се в наказателното поле Маркос Асенсио, който мигновено реализира в долния десен ъгъл. Това бе втората асистенция на бразилеца в двубоя.

В 61-ата минута Тома Лемар центрира в наказателното поле, където Марио Ермосо бе над всички, но изстрелът му с глава премина над гредата.

Последваха минути, в които домакините задържаха в продължителен период топката и не позволяваха на съперника си да организира по-продължителни атакуващи действия.

В 76-ата минута Тибо Куртоа се намеси решително след коварно центриране на Тома Лемар от фаул. Минута по-късно Винисиус пропусна да направи перфектния си мач, след като не успя да достигне до остро центрирне на Ферлан Менди в наказателното поле.

Дълбоко в добавеното време Жоао Феликс стреля в близкия ъгъл, след което последва решителна намеса на Тибо Куртоа с глава и топката излезе в аут. Това бе и последното по-сериозно положение в мача.

РЕАЛ МАДРИД – АТЛЕТИКО МАДРИД 2:0

1:0 Карим Бензема 16'

СТАРТОВИТЕ СЪСТАВИ:

РЕАЛ МАДРИД: Тибо Куртоа, Дани Карвахал, Едер Милитао, Давид Алаба, Ферлан Менди, Каземиро, Лука Модрич, Тони Кроос, Маркос Асенсио, Винисиус, Карим Бензема

Старши треньор: Карло Анчелоти

АТЛЕТИКО МАДРИД: Ян Облак, Маркос Йоренте, Фелипе, Жофри Кондогбия, Марио Ермосо, Яни Караско, Коке, Родриго Де Пoл, Анхел Корея, Матеус Куня, Антоан Гризман

Старши треньор: Диего Симеоне

Главен съдия: Антонио Матеу, Испания

Стадион: „Сантиаго Бернабеу“, Мадрид, Испания