Реал Мадрид победи Хетафе с 1:0 в мач от 8-ия кръг на Ла Лига. Единственото попадение бе дело на Едер Милитао след удар с глава.

16 снимки

Още в 4-та минута Реал Мадрид откри резултата. Лука Модрич центрира след корнер, а Едер Милитао вкара топката с глава в мрежата. В следващите минути гостите от Мадрид контролираше топката и темпото на срещата, като отсъстваха чистите голови положения, докато Реал изграждаше бавно и премерено атаките си.

В 40-та минута Родриго се извиси високо, за да засече центриране, но ударът му бе брилянтно спасен от Давид Сория. В 42-та минута съдията Мигел Лаос даде знак, че трябва да има дузпа за Реал Мадрид, но след преразглеждане с ВАР се видя, че топката е напуснала очертанията на терена в по-ранна фаза на атаката и решението бе променено.

Хетафе Реал Мадрид

източник: sofascore

В 48-та минута Орелиан Чоумени овладя отскочила топка и опита удар, но Сория отново показа прекрасен рефлекс и отрази. В 57-та минута Реал Мадрид удвои чрез Родриго, но голът бе отменен след преразглеждане с ВАР, тъй като в хода на нападението имаше засада. До края на мача Реал Мадрид действаха съобразително, като за отбора бе важно повече да мисли за защитата, тъй като Хетафе също показа стойностна игра в двете фази на терена. Все пак, "белия балет" успя да измъкне трите точки, след победа с 1:0, а голът бе реализиран от Едер Милитао.

С тази победа Реал Мадрид оглавява класирането с 22 точки след 8 мача, като играчите на Карло Анчелоти са допуснали едва едно равенство от началото на сезона. Хетафе остава на 16-та позиция и продължава да изпитва трудности, тъй като има в актива си едва 7 пункта.

Стартови състави:

Хетафе: 13. Сория, 2. Джене, 3. Ангилери, 6. Дуарте, 22. Суарес, 23. Митрович, 11. Аленя, 16. Алгобия, 5. Мия, 13. Борха Майорал, 10. Юнал

Треньор: Кике Флорес

Реал Мадрид: 13. Лунин, 3. Милитао, 4. Алаба, 2. Карвахал, 22. Рюдигер, 10. Модрич, 12. Камавинга, 18. Чуамени, 15. Валверде, 21. Родриго, 20. Винисиус.

Треньор: Карло Анчелоти