Отборът на Реал Мадрид постигна ценен минимален успех с 1:0 над Еспаньол в мач от 32-и кръг от испанската Ла Лига. В добавеното време на първата част точен бе Каземиро, който донесе трите точки за "белите" и ги върна на първата позиция в класирането.

Getty Images
25 снимки

Двубоят започна ударно, тъй като още в 4-ата минута Серхи Дардер можеше да изведе домакините напред в резултата. Той се включи добре в наказателното поле и овладя убийствен пас, преди да шутира към вратата, но ударът му бе блокиран от противниковата защита.

След тази възможност Реал Мадрид се окопити и взе инициативата в срещата, но последователните опити на Марсело, Иско и Каземиро не доведоха до нищо опасно за домакините.

След четвърт час игра Лей Ву получи добро подаване на границата на наказателното поле и не се поколеба да стреля, но топката премина на косъм над напречната греда.

Десетина минути по-късно дойде и най-добрата възможност за гостите. Карим Бензема достигна до точен пас на границата на пеналтерията и нанесе силен удар, който обаче бе отразен от вратаря и топката излезе извън игра.

В края на първата част Еден Азар пропиля страхотна възможност за "белите". Топката се отби към белгиеца след удар на съотборник и той опита да я вкара под напречната греда, но Диего Лопес бе концентриран и отрази удара.

Секунди по-късно Каземиро прибра добър пас и шутира топката към средата на мрежата, оставяйки вратаря закован на мястото си.

Еспаньол Реал Мадрид

източник: Getty Images

Втората част започна спокойно. В 54-ата минута Каземиро получи възможността да изпълни пряк свободен удар от обещаваща позиция, но изстрелът му срещна стената.

Десетина минути по-късно Раул Де Томас изпълни свободен удар, но Тибо Куртоа плонжира и опази вратата си.

До края на срещата липсваха сериозни възможности и пред двете врати и резултатът се запази.

Така Реал Мадрид събра 71 точки и се върна на първата позиция, оставяйки Барселона на 2 зад себе си. Еспаньол пък си остана на последното място с 24 пункта.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Еспаньол: Диего Лопес – Дидак Вила, Леандро Кабрера, Бернардо Еспиноса, Виктор Гомес – Адриан Ембарба, Марк Рока, Давид Лопес, Сержи Дардер – Ву Лей, Раул де Томас

Реал Мадрид: Тибо Куртоа – Марсело, Серхио Рамос, Рафаел Варан, Даниел Карвахал – Феде Валверде, Каземиро, Тони Кроос – Еден Азар, Карим Бензема, Иско