Реал Мадрид е 228 минути без отбелязан гол на „Сантиаго Бернабеу“. Последният гол за „кралете“ на техния стадион е дело на Ашраф при разгромната победа с 5:0 срещу Севиля на 9 декември.

След това Реал Мадрид загуби с 0:3 от Барселона на 23 декември и с 0:1 от Виляреал през миналата седмица.

От началото на сезона Реал Мадрид има още един мач в Ла Лига на „Сантиаго Бернабеу“, в който не успя да вкара гол в съперниковата врата и това бе срещу Реал Бетис.

В четири от последните седем мача в Примера дивисион Реал Мадрид не е успявал да вкара гол.

Любопитна подробност е, че дебютът на Зидан начело на Реал Мадрид бе именно срещу Депортиво Ла Коруня на 9 януари 2016 година. „Белия балет“ спечели с 5:0 въпросния двубой, като Гарет Бейл отбеляза хеттрик, а Карим Бензема вкара два гола.

Депортиво Ла Коруня е с десет поредни загуби на „Сантиаго Бернабеу“. Последният успех на галисийци като гост на Реал Мадрид е на 3 октомври 2004 година с 1:0, а победното попадение е дело на Луке.

Реал Мадрид по-близо до изпадащите, отколкото до Барселона

През миналия сезон Ла Коруня бе близо до това да запише първи успех, след като водеше с 2:1, но с голове на Мариано в 84-та минута и на Серхио Рамос в добавеното време на срещата Реал Мадрид измъкна победата.