Реал Мадрид ще глоби уелския си нападател Гарет Бейл затова, че той напусна "Сантиаго Бернабеу" в 78-ата минута на двубоя с Реал Сосиедад (0:2), пише "El Confidencial".

Според информацията от клуба ще санкционират финансово играча. Правилата в Испания пък са безкомпромисни - футболистите, които не повикани в групата, са длъжни да бъдат на трибуните до края на съответния мач, като те се съветват да са близо до отбора преди и след последния съдийски сигнал".

Както испанските медии разпространиха след загубата на "Балета" от баските в неделя, Бейл си тръгна от стадиона 12 минути преди края. Така той дори не успя да види втория гол на съперника - дело на Рубен Пардо в 83-ата минута.

Гарет Бейл пропусна срещата поради мускулен проблем, който го вади от сметките поне за още 10 дни.