Реал Мадрид победи Еспаньол с 4:0 на "Сантяго Бернабеу" в двубой от 34-ия кръг на Ла Лига и завоюва 35-ата си титла на Испания.

БГНЕС
19 снимки

Родриго откри в 33-ата минута, а отново той удвои в 44-ата минута с удар в близкия ъгъл. Марко Асенсио направи преднината на "лос меренгес" класическа в 55-ата минута след изстрел с по-слабия си десен крак. Голмайсторът на тима Карим Бензема пък оформи крайния резултат в 81-ата минута.

Gulliver/GettyImages
19 снимки

В 6-ата минута Тони Вилена стреля опасно при контра, но топката рикошира в играч на домакините и излезе в корнер. Осем минути след мълниеносната атака на "папагалчетата" Мариано Диас удари греда с глава от 2 метра.

Отново бившият нападател на Лион имаше шанс да открие, но отново стреля с глава не в рамката на вратата.

Малко след изминаването на половин час игра Марсело получи отляво и веднага насочи към своя сънародник Родриго. Младият бразилец с точен удар опъна мрежата зад Диего Лопес.

Минута преди почивката Янхел Ерера загуби по много глупав начин от Мариано Диас. От грешката се възползва Родриго, който с удар в близкия на Лопес ъгъл удвои.

Само 120 секунди след началото на втората част Раул де Томас можеше да намали, но изстрелът му от фал профуча покрай дясната греда на Куртоа.

Точно 10 минути след началото на втората част Реал разви бърза атака, при която Камавинга изведе Асенсио на изгодна позиция, а испанецът с по-слабия си десен крак насочи топката в далечния ъгъл за 3:0.

Каталунците паднаха духом и в 71-вата Иско прати топката в мрежата, но голът не беше признат заради засада на Родриго.

Десет минути по-късно опитите на Реал дадоха резултат и нова бърза атака премина през Винисиус, който насочи топката около точката за изпълнение на дузпа, а там Бензема бе най-съобразителен.

FT / Реал Мадрид - Еспаньол 4:0

1:0 Родриго 33`