Барселона спечели за 29-ти път в своята история Купата на Краля на Испания. Каталунците победиха с 3:1 Алавес във финала, който се игра на „Висенте Калдерон“. Това бе последният официален мач в 50-годишната история на стадиона.

Барселона и Алавес изигра четиринайстият финал в историята на „Висенте Калдерон“.

Попадението на Пако Алкасер в добавеното време на първата част влезе завинаги в историята на стадиона, тъй като се превърна в последния гол, който е отбелязан на него.

В третата минута на добавеното време на първата част Лионел Меси навърза петима футболисти на Алавес, след което пусна към Пако Алкасер, който остана сам срещу вратаря на Алавес и хладнокръвно реализира. Това се превърна в последния официален гол на „Калдерон“.

Магията на Меси спаси сезона на Барса

Първото попадение на стадиона е дело на легендарния Луис Арагонес, който се разписва на 2 октомври 1966 година в мача между Атлетико Мадрид и Валенсия.