Осасуна надви Алмерия с 3:1 у дома в двубой от 34-ия кръг на испанската Ла Лига.

Памплонци до голяма степен предрешиха крайния изход след две бързи попадения в началото на второто полувреме, реализирани от Анте Будимир и Абдесамад Езалзули. Мой Гомес, който се появи от резервната скамейка, оформи класиката в 81-та минута, а гостите стигнаха до почетен гол в добавеното време дело на Лазаро Винисиус Маркес. В класирането Осасуна е вече на точка от седмия Жирона, който окупира последното място в зона Европа. Алмерия продължава да се бори за оцеляването си, като е с 36 пункта, на две от намиращия се в опасната зона Хетафе, който тепърва ще играе своята среща.

В следващия кръг Алмерия посреща Майорка, докато за финалиста в турнира за Купата на Краля предстои тежко гостуване на намиращия се в страхотна форма тим на Атлетико Мадрид.