Отборът на Севиля стартира новия сезон в испанската Ла Лига с изненадваща загуба. „Андалусийци“ отстъпиха с 1:2 при гостуването си на Осасуна в първия са новата кампания мач в Испания и за първи път от 9 години стартират с поражение.

Севилци допуснаха сериозен брой грешки в защита, което е с оглед продадените Жулк Кунде и Диего Карлос.

Gulliver/GettyImages
29 снимки

Иначе Чими Авила откри за домакините още в деветата минута, но само две по-късно Рафа Мир възстанови равенството след асистенция на Папу Гомес.

Този резултат се запази до 74-ата минута, когато Аймар Ороз беше точен от дузпа, с което даде нова преднина на „памплонци“ и оформи крайния резултат. Тя беше отсъдена за нарушение именно на Гомес срещу Йон Монкайола.

По този начин Осасуна стартира с три точки новия сезон и в следващия кръг отново домакинства, този път на Кадис. Севиля пък ще трябва да се отърси от поражението с домакинство на Реал Валядолид.