Съставът на Барселона успя да изтръгне изключително ценна победа с 3:1 при гостуването на Виляреал в сблъсък от 15-ия кръг на испанската Ла Лига. Френки Де Йонг отбеляза в 48-та минута за каталунците. Самюел Чукуезе успя да дари домакините със скъпоценно равенство в 77-та минута. Само 11 минути по-късно обаче Мемфис Депай потопи "жълтата подводница", вкарвайки за 2:1. Крайният резултат беше оформен в добавеното време от Филипе Коутиньо.

16 снимки

Гостуващият тим започна доста по-активно и стигна до голям шанс след само 4 минути игра. Мемфис Депай центрира от ъглов удар, а Жерар Пике се извиси и видя как мощния му удар беше спасен със сетни сили от Херонимо Рули.

Отговорът на "жълтата подводница" не закъсня. Две минути по-късно Арно Данжума се възползва от грешка на домакините в защита и излезе на стрелкова позиция, но Пике плонжира геройски, за да избие. В 8-та минута Депай видя как него удар минава съвсем малко встрани от целта, а секунди по-късно Гави нацели страничния стълб.

Вихреното начало продължи и в 19-та минута Барса се отчете с нов сериозен пропуск. Френки Де Йонг изведе колегата си в националния отбор Депай, който сам срещу Рули дори не уцели вратата. В 27-та минута Йереми Пино отправи удар с глава, но над вратата на Тер Стеген.

В 33-та минута Пау Торес скочи най-високо от статично положение за домакините, но ударът му с глава прехвърли вратата на неубедителния Стеген. В 39-та минута Данжума се оказа сам срещу Стеген, но ударът му попадна право в тялото на германския страж.

Само три минути след старта на втората част обаче играчите на Шави Ернандес стигнаха до попадение. След продължителна атака Жорди Алба центрира от левия фланг, а след неубедителна намеса на Херонимо Рули Френки Де Йонг се оказа пред опразнената врата, за да вкара. След проверка на ВАР попадениете беше потвърдено.

В 56-та минута превъзходството на Барса продължи и Мемфис Депай имаше шанс да стреля от границата на наказателното поле, но шутът му се оказа слаб и не затрудни Рули. Четири минути по-късно Данжума стреля доста неточно на свой ред.

След този момент обаче "блаугранас" се отпусна жестоко и това се оказа скъпоструващо в 77-та минута. След загубена топка в средата на терана и нестандартен извеждащ пас на Мани Тригерос, Самюел Чукуезе успя да чукне топката току преди бранител на Барса и преодоля Стеген за 1:1.

Само седем минути по-късно домакините можеше да са постигнали и пълен обрат, а каталунците изглеждаха раколебани в тези минути. След подаване към Данжума нидерландецът успя да отправи мощен удар към вратата на Стеген, който обаче мина съвсем малко встрани.

Две минути преди края на редовното време обаче каталунците нанесоха своя решителен удар. След наглед безнадеждно изритване напред бранител на Виляреал сбърка, а Депай показа брилянтно хладнокръвие, за да преодолее вратаря и друг защитник и да вкара за 2:1. Последният гол реализира Филипе Коутиньо в добавеното време от дузпа.

Така момчетата на Шави се доближиха на 7 точки от водача Реал Мадрид, макар че имат и мач повече.

Виляреал - Барселона 1:3

0:1 - Френки Де Йонг (48)

1:1 - Самюел Чукуезе (77)

1:2 - Мемфис Депай (88)

1:3 - Филипе Коутиньо (90+4, дузпа)

Ето и съставите на двата тима:

Виляреал: Херонимо Руи Хуан Фойт, Раул Албиол, Пау Торес, Алфонсо Педраса, Дани Парехо, Етиен Капу, Ману Тригерос, Йереми Пино, Арно Данжума, Мой Гомес

БарселонаМарк-Андре тер Стеген, Жорди Алба, Ерик Гарсия, Жерар Пике, Роланд Араухо, Френки де Йонг, Серхио Бускетс, Николас Гонсалес, Абдесамад Езалзули, Мемфис Депай, Гави