Барселона победи Атлетико Мадрид с 4:2 на „Камп Ноу” в зрелищен мач от 23-ия кръг на Ла Лига. „Блаугранас” трябваше да правят обрат, след като още в 8-ата минута Яник Ферейра Караско откри резултата. Само две минути по-късно Жорди Алба изравни с фантастично изпълнение. В 21-ата минута Гави изведе „блаугранас” напред, а в края на първата част Роналд Араухо вкара за 3:1. В началото на втората част Даниел Алвеш вкара четвърти гол за домакините. В 58-ата минута Луис Суарес върна „дюшекчиите” в срещата. В 69-ата минута направилият силен мач Алвеш беше изгонен с директен червен картон.

За Барса дебют направиха последните две нови попълнения Адама Траоре и Пиер-Емерик Обамеянг. Първият започна като титуляр и се отчете с асистенция, докато габонецът влезе в игра в средата на втората част.

С успеха „лос кулес” събра 38 точки и излезе на 4-о място във временното класиране, измествайки днешния си съперник. Атлетико остава пети с 36 точки.

Gulliver/GettyImages
21 снимки

Срещата започна с домакински натиск. В 5-ата минута Дани Алвеш проби отдясно и намери Феран Торес пред наказателното поле. Нападателя опита удар в близкия ъгъл, но стреля встрани от целта. Три минути по-късно "дюшекчиите" стигнаха до попадение. Коке намери Луис Суарес отдясно. Уругваецът напредна и подаде към Яник Ферейра Караско в наказателното поле, който насочи в десния ъгъл за 0:1.

В 10-ата минута каталунците изравниха. Дани Алвеш подаде към Жорди Алба отдясно на границата на наказателното поле, а бранителят с външен фалц от движение прати кълбото неспасяемо във вратата.

Десет минути по-късно Жоао Феликс получи от Тома Льомар отляво. Португалецът се справи с Дани Алвеш, навлезе навътре и потърси далечния ъгъл, но стреля неточно. В 21-ата минута Барса направи пълен обрат. Педри пусна към Траоре отдясно. Фланговият нападател надигра Марио Ермосо и с прецизно центриране качи топката на главата на Гави, който порази целта за 2:1.

БТА
42 снимки

Мадридчани можеше да стигнат до изравнително попадение малко след това, след като Караско намери Жоао Феликс на втора греда, но ударът на португалеца не се получи и Тер Щеген улови. В 24-ата минута добра атака отляво на Барса завърши с подаване към Феран, който от дузпата не намери очертанията на вратата.

Пет минути след това Траоре не успя да се възползва от грешка в отбраната на гостите. Крилото отне топката от Ермосо, освободи се, но ударът му беше безкрайно неточен. В 36-ата минута Атлетико отново пропусна златен шанс за попадение. Тома Льомар центрира прецизно, а Стефан Савич от 5-6 метра с глава стреля покрай вратата.

Две минути преди почивката Барса стигна до трето попадение. След изпълнение на пряк свободен удар топката срещна горната греда. Жерар Пике опита удар, но не намери добре топката. Кълбото попадна в Роналд Араухо, който с плътен шут от няколко метра вкара за 3:1.

Втората част започна отлично за "блаугранас". Алба проби отляво и центрира остро в наказателното поле, където Феран Торес се размина с топката. Кълбото се озова в Дани Алвеш, който с плътен шут с около 10-12 метра не остави шансове на Облак.

В 57-ата минута Тер Щеген изби опасен удар на Караско. От последвалия корнер Хименес свали топката към Луис Суарес, който отблизо с глава вкара за 4:2.

В 69-ата минута домакините останаха с човек по-малко. Дани Алвеш фаулира грубо отзад Караско, а след намесата на ВАР главният рефер Хил Мансано показа директен червен картон на бразилеца. Десет минути по-късно Феран Торес получи хубав пас от Пиер-Емерик Обамеянг, напредна и след сблъсък с Даниел Вас падна пред наказателното поле. Хил Мансано обаче остана безмълвен.

В 88-ата минута и "дюшекчиите" имаха претенции за дузпа. Караско приби отляво и навлезе в наказателното поле, но падна твърде лесно след съприкосновение с Дест. Ситуацията беше прегледана от ВАР, но наказателен удар не беше отсъден.

4:2 Луис Суарес (58)

Барселона: 1. Tер Щеген, 3. Пике, 4. Араухо, 5. Бускетс, 8. Дани Алвеш, 11. Адама Траоре (62 - 25. Обамеянг), 16. Педри (66 - 14. Нико), 18. Жорди Алба, 19. Феран Торес, 21. Френки де Йонг, 30. Гави (71 - 2. Дест)

Треньор: Шави

Атлетико Мадрид: 13. Oблак, 24. Вършалко (46 - 17. Вас), 15. Савич, 2. Хименес, 22. Ермосо (55 - 19. Матеуш Куня), 5. Де Пол, 6. Коке (76 - 16. Ерера), 21. Караско, 11. Льомар (55 - 25. Мандава), 7. Жоао Феликс (55 - 10. Корея), 9. Луис Суарес

Треньор: Чоло Симеоне