Отборът на Барселона се наложи над Алавес в мач от 22-ия кръг на испанската Ла Лига. Каталунците победиха предпоследния в класирането с минималното 1:0, а победното попадение на Френки де Йонг падна чак в 87-ата минута на двубоя.

Gulliver/GettyImages
10 снимки

Срещата стартира спокойно, а първата възможност дойде в 14-а минута, когато Люк де Йонг нанесе рязък удар от ръба на наказателното поле, но топката премина встрани от дясната греда.

В средата на първата част Абдесамад Езалзули отправи добра топка в наказателното поле, но домакинската защита се справи и безпроблемно предотврати опасността.

Към края на първото полувреме Алавес получи правото да изпълнява свободен удар от добра дистанция, но центрирането на Гонсало Ескаланте бе изчистено от отбраната на Барса.

След час игра Жерар Пике изпусна обещаваща възможност, след като достигна до центриране и стреля моментално, но ударът му бе отразен от Фернандо Пачеко.

Десетина минути по-късно Томас Пина се свлече на тревата след съприкосновение в наказателното поле, но съдията пресече претенциите на домакините и играта продължи. Последва страхотен шанс за Хоселу, но мощният му изстрел с глава завърши встрани от вратата на Тер Стеген.

Все пак, в самия край на мача Френки де Йонг зарадва каталунците с почетно попадение, което се оказа и победно. Талантът получи страхотен пас, озова се сам срещу вратаря и промуши топката в долния десен ъгъл на вратата. Голът му бе проверяван от ВАР заради съмнение за засада, но в крайна сметка бе зачетен.

Така Барса отърва кожата в последните минути и продължава да редува победи и равенства в шампионата. С трите точки каталунците се изкачиха на петата позиция и вече имат 35 пункта, докато Алавес остава на 19-о място с едва 17 точки.

Алавес - Барселона  КР 0:1
0:1 Френки де Йонг 87'

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Алавес: 1. Пачеко, 21. Агирегабирия, 16. Екаланте, 5. Лагуардия, 27. Лопес, 22. Льожен, 8. Пина, 20. Понс, 11. Риоха, 25. Хасон, 9. Хоселу

Треньор: Хосе Мендилибар

Барселона: 1. Тер Стеген, 18. Алба, 4. Араухо, 5. Бускетс, 17. Л. Де Йонг, 21. Ф. Де Йонг, 2. Дест, 33. Езалзули, 16. Педри, 3. Пике, 19. Торес

Треньор: Шави Ернандес

Съдия: Х. Васкес
Стадион: "Мендисорота", Витория-Гастейс