Футболистът на Барселона Лионел Меси не успя да отбележи гол, но записа асистенция №200 с фланелката на каталунския клуб при категоричната победа над Депортиво Ла Коруня с 4:0 в двубой от 16-и кръг на Ла Лига.

Аржентинецът подаде на Луис Суарес за първия гол в срещата в 29-ата минута, а в 70-ата не успя да преодолее вратаря на Депортиво Рубен Мартинес от бялата точка. Луис Суарес вкара още един гол в мача, с две попадения се отличи и Паулиньо. Този сезон Меси има пет асистенции и 14 гола в шампионатни двубои. Неговият отбор води в класирането с 42 точки, а в събота гостува на Реал Мадрид на "Бернабеу" в голямото дерби на Испания.

Преди началото на двубоя с Депортиво Лео Меси показа на запалянковците на "Камп Ноу" своята четвърта "Златна обувка". Аржентинското острие получи този приз на 24 ноември. Той заслужи това отличие с отбелязани 37 гола през сезон 2016/2017. Преди това той става най-добър реализатор в Европа през 2010, 2012 и 2013 г. /БГНЕС