Реал Мадрид обърна Барселона като гост и след победа с 2:1 си върна първото място в класирането. Това е първа загуба за каталунците от началото на сезона и те остават на трето място.

Илкай Гюндоган откри резултата с гол още в 6-та минута, а причината за това беше грешка на Чуамени.

Малко по-късно Фирмин Лопес нацели гредата, а през втората част Иниго Мартинес стори същото.

Тези пропуски оказаха влияние, защото дойде моментът на Джуд Белингам. Звездата вкара феноменален гол в 68-та минута за да изравни резултата.

В добавеното време приказката за Белингам продължи. Той отново се се включи в наказателното поле и след известна доза късмет успя да отбележи и втори гол.

След седмица Реал е домакин на Райо Валекано, а Барселона има тежка визита на Реал Сосиедад.

Gulliver/GettyImages
19 снимки

Още в 6-та минута Барселона поведе! Чуамени върна спорно топката назад, а Гюндоган успя да я открадне. Дейвид Алаба опита да спре халфа със шпагат, но той запази равновесие и бутна топката зад Кепа - 1:0

След четвърт час игра домакините бяха на косъм от втори гол. Гави отне топката от Тони Кроос и тя попадна във Фирмин Лопес. Младият талант стреля моментално, но нацели страничния стълб на вратата пазена от Кепа Аризабалага.

В 22-та минута Антонио Рюдигер опита удар от дистанция, но топката профуча встрани.

След половин час напрежението си каза думата. Няколко последователни здрави влизания наелектризираха обстановката. В една от ситуациите Винисиус дори влезе в словесна престрелка с Шави. Всичко обаче отмина с иронични усмивки.

Минути преди почивката Тони Кроос опита далечен удар с по-неудобния си ляв крак, но се получи рикошет и Тер Стеген улови топката без проблеми.

Още в 3-та минута от второто полувреме Реал опита да изравни. Феде Валверде подаде прехвърлящ пас към Родриго, който стреля от воле с едно докосване, но топката излетя доста високо.

в 50-та минута Барселона уцели за втори път гредата. Фирмин Лопес центрира в наказателното поле, където Иниго Мартинес стреля с глава, но страничния стълб за втори път спаси "кралете". Последва и добавка от Араухо, но Кепа се намеси блестящо.

Десет минути по-късно Жоао Кансело направи страхотен пробив и се озова в наказателното поле. Шутът му с външен фалц обаче не намери целта.

Реал Мадрид изрвни резлутата в 68-та минута. И кой друг ако не Джуд Белингам. Голмайсторът на Ла Лига получи топката на няколко метра пред наказателното поле и с мощен удар заби 9-то си попадение в испанското първенство.

Двата отбора получиха няколко възможности за гол, но те не бяха 100 процентови и най-интересното остана за заключителните минути.

Пълен обрат за Реал в добавеното време. Отново Джуд Белингам е герой за своя тим. След центриране на Карвахал се получи рикошет и Белингам отново се оказа на точното място за да се разпише.

FT Барселона - Реал Мадрид 1:2

1:0 Илкай Гюндоган 6'

1:1 Джуд Белингам 68'