Барселона победи Селта с 2:1 в мач от 25-ия кръг в Ла Лига. Футболистите на Шави играха слабо, но дузпа в добавеното време им позволи да се доберат до успех.

Каталунците откриха резултата в последната минута на първото полувреме. Ламин Ямал намери Роберт Левандовски, който пое топката и с хубав удар я прати в ъгъла на вратата.

Веднага след почивката обаче домакините изравниха. След атака с две подавания с пета топката стигна до Яго Аспас. Той шутира и сед рикошет в Жул Кунде резултатът бе изравнен.

В добавеното време драмата стана пълна. Ламин Ямал спечели дузпа, след като беше изритан в накзателното поле. Роберт Левандовски застана зад топката, но Гуаита спаси. ВАР обаче се намеси, защото вратарят беше с двата крака пред голлинията и се наложи ново изпълнение. При него полякът не сгреши и донесе трите точки за своя тим.

В класирането Барселона остава на трето място, но вече с 54 точки. Селта продължава битката за оцеляване и заема 17-ата позиция с 20 пункта.

Gulliver/GettyImages
14 снимки

Още в 3-ата минута Педри напредна с дрибъл и подаде към Витор Роке. Бразилецт опита финт, с който да се измъкне, но Карл Старфелт се намеси и предотврати по-сериозни опасности.

Седем минути по-късно Ламин Ямал отправи първия точен удар в мача. Крилото стреля с левия крак, но Гуаита плонжира и изби.

Селта отговори с бърза атака, която премина през Яго Аспас на десния фланг. Той подаде към Странд Ларсен в наказателното поле и последва удар, но Тер Стеген се намеси рутинно.

Каталунците създадоха още една добра възможност в средата на първата част. Ламин Ямал получи хубав дълъг пас в наказателното поле и свали топката към Педри с едно докосване. Последва пас с пета към Витор Роке, който обаче бе изпреварен и нападението не беше завършено.

В последната минута преди почивката Барселона успя да поведе. Ламин Ямал комбинира с Роберт Левандовски. Полякът осъществи страхотно първо докосване, след което последва кинжален удар в ъгъла на вратата.

Началото на втората част за Селта беше взривно. Домакините бързо изравниха резултата след супер атака, която ще бъде запомнена с двата поредни паса с пета на Странд Ларсен и Оскар Мингеса. Полседният се превърна и в асистент, защото след неговото отиграване Яго Аспас шутира и топката попадна в мрежата с рикушет в Жул Кунде.

Малко по-късно Унай Нуньес бе изведен зад защитата и опита с едно докосване да пусне успореден пас, но Жул Кунде успя да се намеси.

В 72-ата минута Жоао Кансело много добре си освободи място и отправи моен шут. Той обаче беше спрян с глава от Карл Старфелт.

Десет минути преди края пак Кансело центрира много опасно, но Нуньес изпревари Левандовски и изчисти топката.

В добавеното време Ламин Ямал бе изритан в наказателното поле и съдията отсъди дузпа. Зад топката застана Роберт Левандовски, който пропусна, но дузпата трябваше да бъде пребита. При второто изпълнение полякът остана концентриран и не сгреши, за да донесе успеха на Барсеона.

LIVE Селта - Барселона 1:2

0:1 Роберт Левандовски 45'

1:1 Яго Аспас 47'

1:2 Роберт Левандовски 90'+7'

Стартови състави:

Селта: 25. Висенте Гуаита, 3. Оскар Мингеса, 2. Карл Старфелт, 28. Карлос Домингес, 21. Михайло Ристич, 9. Тадео Аленде, 5. Реанто Тапиа, 8. Фран Белтран, 14. Лука Де Ла Торе, 10. Яго Аспас (К), 18. Йорген Странд Ларсен

Наставник: Рафаел Бентитес

Барселона: 1. Марк-Андре тер Стеген, 2. Жоао Кансело, 33. Пау Кубарси, 4. Роналд Араухо, 23. Жул Кунде, 8. Педри, 15. Андреас Кристенсен, 21. Френки де Йонг, 19. Витор Роке, 9. Роберт Левандовски, 27. Ламин Ямал

Наставник: Шави Ернандес