Реал Мадрид се наложи с 2:1 като гост на Атлетик Билбао в среща от 21-ия кръг на испанската Ла Лига.

Двубоят започна ударно, като и трите попадения паднаха в рамките на първите десет минути. Карим Бензема набързо вкара две попадения, а Ойхан Сансет върна един гол за домакините. През втората част "кралския клуб" се поотпусна и сдаде инициативата, което на няколко пъти можеше да му коства победата. Все пак момчетата на Карло Анчелоти отърваха кожата и се върнаха към победите.

Gulliver/GettyImages
14 снимки

Двубоят стартира ударно, като само за първите десет минути паднаха три гола. Карим Бензема откри резултата още в третата минута с плътен изстрел в десния ъгъл на вратата. Четири минути по-късно отново френският национал връхлетя върху отскочила топка и я прати право в мрежата на Билбао.

Домакините обаче побързаха да отвърнат на удара и в 10-ата минута Ойхан Сансет стреля към вратата, а лявата греда му помогна и намали за 1:2.

В 22-ата минута домакините можеха дори да върнат паритета, но Унай Венседор прати топката високо над вратата на Реал. До края на първата част обаче темпото спадна и двата отбора не успяха да си отбележат нови попадения.

Билбао стартира втората част ударно и малко след подновяването на играта профука две обещаващи възможности. Първо Иняки Уилямс стреля на сантиметри от лявата греда, а малко по-късно удар на Нико Уилямс бе блокиран от защитник на гостите.

Натискът на домакините продължи и в 76-ата минута Раул Гарсия също пробва късмета си. Испанецът изстреля топката към вратата, но тя премина малко над напречната греда. Десетина минути по-късно отново Нико Уилямс засече подаване в наказателното поле, разсякло защитата, и незабавно отправи нисък удар, но Тибо Куртоа отговори със страхотно спасяване.

В добавеното време Тони Кроос можеше да нанесе последния удар, но опитът му бе отразен от стража на домакините. Това бе последната опасна възможност и Реал все пак грабна трите точки, с които събра общ актив от 46. Билбао пък остава в "златана среда" на таблицата - на десето място с 24 точки.

Билбао - Реал Мадрид  КР 1:2
0:1 Карим Бензема 4'
0:2 Карим Бензема 7'
1:2 Ойхан Сансет 10'

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Билбао: 25. Агиресабала, 18. Де Маркос, 5. Алварес, 3. Нунес, 24. Баленсиага, 19. Зарага, 14. Гарсия, 16. Венседор, 10. Муняин, 9. Уилямс, 8. Сансет

Треньор: Марселино Торал

Реал Мадрид: 1. Куртоа, 23. Менди, 6. Фернандес, 3. Милитао, 17. Васкес, 8. Кроос, 25. Камавинга, 15. Валверде, 20. Винисиус, 9. Бензема, 7. Азар

Треньор: Карло Анчелоти