Отборът на Барселона не успя да победи за втори път този сезон новака Кадис и двата отбора завършиха наравно при резултат 1:1 в мач от 24-ия кръг на испанската Ла Лига. В 32-ата минута Лионел Меси откри след точно изпълнена дузпа, но Алекс Фернандес изравни също от дузпа в 89-ата минута.

Gulliver/GettyImages
27 снимки

„Каталунците“ контролираха двубоя през всичките 90 минути и можеха да отбележат и още попадения, но една груба грешка на Клеман Лангле им коства победата в двубоя. По този начин тимът на Роналд Куман пропусна възможността да се върне в битката за титлата след грешните стъпки на Атлетико Мадрид и остава на осем точки от лидера Ла Лига при равен брой изиграни мачове.

Лео Меси пък подобри пореден рекорд, след като аржентинецът записа своя мач №506 в испанския елит, като по този начин той изпревари Шави Ернандес като играчът с най-много срещи за Барселона в първенството.

Последната загуба на Барселона в първенството бе именно от Кадис, което означава, че новакът е взел четири точки от двата си мача с „блаугранас“ през този сезон.

Барса остават трети в подреждането с 47 точки, докато Кадис е 14-и с 25 пункта. За „каталунците“ предстои домакинство на Елче, докато „жълтата подводница“ ще приеме Бетис в следващия кръг.

КЛАСИРАНЕ В ЛА ЛИГА ВИЖТЕ ТУК

Барселона пое контрола в срещата още в първите минути и рано-рано се настани в половината на своя съперник. До удари към вратата обаче не се стигаше.

Първият изстрел дойде в десетата минута, когато Меси стреля директно от пряк свободен удар, въпреки че позицията не бе много удобна. Ледесма се справи, макар и не по най-убедителния начин.

В 16-ата минута Жорди Алба стреля пред наказателното поле, но покрай лявата гледа на Ледесма.

В рамкитие на следващите две минути удари отправиха Лионел Меси и Усман Дембеле, но и те нямаха късмет да уцелят очертанията на вратата.

В 22-ата минута удар на Антона Гризман бе блокиран от бранител на Кадис и излезе в корнер.

Минута след това Френки де Йонг хитро пропусна топката за Меси в наказателното поле, но се получи рикошет и ударът на аржентинеца не затрудни Ледесма, който улови.

Вратарят на Кадис трябваше да се намесва решително в 29-ата минута, когато Серхио Бускетс остави топката за Меси пред наказателното поле, а капитанът на "каталунците" нанесе чудесен фалцов изстрел, но Ледесма показа класа и изби.

В 31-ата минута домакините получиха право да изпълнят дузпа, след като Педри бе препънат в наказателното поле от Исаак Карсейен и главният съдия отсъди наказателния удар. Меси застана зад топката и с изключително хладнокръвие отбеляза за 1:0 минута по-късно.

Малко след попадението Кадис имаше отлична възможност да изравни. Салви центрира от десния фланг в наказателното поле, където Клеман Лангле отклони с глава, а Рубен Собрино опита да отиграе топката с тяло, но я прати на сантиметри от дясната греда на Марк-Андре тер Стеген.

В 36-ата минута Дембеле нанесе точен изстрел, но в ръцете на Ледесма.

Три минути след това Гризман изведе Де Йонг в наказателното поле, а полузащитникът вкара топката във вратата, но попадението беше отменено заради засада на нидерландеца. Повторенията и систамата ВАР потвърдиха нередовната му позиция.

В 44-ата минута Педри също вкара топката във вратата на Кадис, но и този гол беше отменен заради минимална засада на Гризман в хода на атаката.

През второто полувреме Барселона продължи да владее топката, но чистите положения липсваха.

След час игра „каталунците“ създадоха първата си голяма възможност за втората част. Меси проби отляво, след което подаде към Гризман успоредно на голлинията. В последния момент Ледесма обаче успя да чукне топката пред крака на французина.

Последваха два добри шанса, които си изработи Дембеле. Първият му удар бе блокиран, а вторият премина встрани от далечната греда.

В 65-ата минута Куман замени Гризман и Бускетс, включвайки на техните места Мартин Брайтуайт и Миралем Пянич.

В 73-тата Педри намери добре Меси в наказателното поле, но ударът от воле на аржентинеца премина малко над вратата. Веднага след това Педри отстъпи мястото си на Франсиско Тринкао.

Десетина минути преди края Меси отправи много техничен удар от границата на наказателното поле, с който се опита да намери горния десен ъгъл, но топката премина встрани.

Две минути преди края на редовното време Кадис получи право да изпълни дузпа. Топката бе центрирана в наказателното поле, където Клеман Лангле извърши голяма глупост, след като не успя да изчисти и вместо това изрита Собрино и съдията назначи наказателен удар. Резервата Алекс Фернандес се зае с изпълнението и не сбърка – 1:1.

В добавеното време на двубоя Барса натисна в търсене на победен гол, но удар отблизо на Жерар Пике бе спасен по чудесен начин от Ледесма.

LIVE | БАРСЕЛОНА – КАДИС 1:1

1:0 Лионел Меси (дузпа) 32'

1:1 Алекс Фернандес 89'

Стартови състави на двата отбора:

БАРСЕЛОНА (4-3-3): 1. Марк-Андре тер Стеген – 2. Сержиньо Дест, 3. Жерар Пике, 15. Клеман Лангле, 18. Жорди Алба – 21. Френки де Йонг, 5. Серхио Бускетс, 16. Педри – 11. Усман Дембеле, 10. Лионел Меси (к), 7. Антоан Гризман

Старши треньор: Роналд Куман

КАДИС (4-4-2): 1. Йеремиас Ледесма – 22. Алфонсо Ешпиньо, 3. Фали, 4. Маркос Мауро, 20. Исаак Карсейен – 25. Жаиро Искиердо Гонсалес, 10. Алберто Переа, 5. Йон Андер Гаридо (к), 7. Салви – 21. Рубен Собрино, 18. Алваро Негредо

Старши треньор: Алваро Сервера

Главен съдия: Хуан Мартинес Мунуера, Испания