Атлетико Мадрид измъкна трите точки срещу Селта Виго. "Дюшекчиите" спечелиха гостуването си с 1:0, а попадението отбеляза новото попълнение Мемфис Депай.

Gulliver/GettyImages
25 снимки

Първата ситуация в мача дойде в 19-ата минута, когато Маркос Йоренте отправи удар от движение в наказателното поле, но опитът му бе блокиран от защитник на домакините. Това бе и единствената интересна ситуацият през първата част.

Маркос Йоренте имаше отличен шанс да вкара за Атлетико преди почивката, а три минути след паузата Алваро Мората пропусна.

След това дойдоха силните минути за отбора на Селта. В 57-ата Яго Аспас излезе сам срещу Ян Облак, но вратарят успя със сетни сили да избие топката от голлинията.

В 70-ата Савич беше изгонен за задържане на откъсващия се сам срещу вратаря Харис Сеферович, а от последвалото изпълнение Аспас удари напречната греда.

В 89-ата минута новото зимно попълнение на Атлетико - Мемфис Депай, вкара първия си гол за „дюшекчиите“ и по този начин донесе трите точки за тима.

Атлетико Мадрид са четвърти във временното класиране с 38 точки, докато Селта е 13-и с 23.