Треньорът на Барселона Роналд Куман трудно прикриваше разочарованието от равенството с Гранада (1:1), но се опита да погледне философски на резултата, подчертавайки, че точка е по-добре от нищо. Каталунците се спасиха от загуба на “Камп Ноу” с гол на защитника Роналд Араухо в 90-ата минута.

“Благодаря на футболистите, че до последно преследваха победата. Гранада бавеше времето от втората минута, когато поведе. Хвърлихме много сили, за да стигнем до победата. Искахме повече, но точката е по-добре от нищо.

Нямахме почти никакви пространства, за да играем по тревата. Съперникът се бранеше с всичките си полеви футболисти. В края успяхме да изравним, но загубихме две точки. Трябва винаги да се опитваме да налагаме своя стил, но ако даден мач изисква друг подход, да сме готови да се адаптираме”, обясни Куман на пресконференцията.

В следващия кръг Барселона ще гостува на Кадис.