Реал Мадрид продължи победната си серия в Ла Лига. Момчетата на Жулен Лопетеги не срещнаха никакви трудности при домакинството си на Леганес, печелейки разгромно с 4:1 у дома.

Реал - Леганес 4:1

източник: БГНЕС

Това бе трета поредна победа за "белия балет" през сезон. Героите за европейския клубен шампиона бяха Гарет Бейл, Карим Бензема и Серхио Рамос. Резултатът бе открит в 17-ата минута от Бейл след пас на Дани Карвахал. Леганес бързо върна попадението след дузпа, дадена за нарушение на Каземиро срещу Ерасо в полето на Реал.

Гуидо Карийо застана зад топката и изравни в 24-ата минута. В 47-ата и 61-ата точен бе Бензема се разписа на два пъти, а в 68-ата Серхио Рамос вкара от 11-метров наказателен удар, оформяйки крайното 4:1. Дебют за домакините направи лятната покупка Тибо Куртоа, който замени титулярния страж Кейлор Навас.

Без минути за Реал обаче остана пресния трансфер Мариано Диас, който така и не се появи в игра. Преди началото на двубоя наградените преди дни в Монако Лука Модрич, Серхио Рамос и Кейлор Навас показаха на феновете индивидуалните си награди, връчени от УЕФА.

След този успех Реал отново взима лидерската позиция в таблицата с пълен актив от 9 точки. Утре, неделя, Барселона приема Уеска на "Камп Ноу" в опит да изравни своя основен конкурент на върха на подреждането..