Райо Валекано и Барселона завършиха 1:1 в мач от 14-я кръг в Ла Лига. Каталунците продължават да играят много колебливо и домакините в днешната среща се възползваха от това.

Унай Лопес откри резултата в 39-та минута със страхотен гол от дистанция.

През втората част Барселона натисна. Пропуски направиха Кансело и Педри, а Рафиня дори нацели гредата.

Все пак в 82-та минута "блаугранас" изравниха резултата след автогол на Флориан Лежун.

В класирането Барселона остава на 3-то място, а Райо Валекано се изкачи до 8-ма позиция.

Gulliver/GettyImages
13 снимки

В 8-та минута дойде първото добро положение за Барселона. роберт Левановски беше изведен зад гърба на защитата. Полякът пое топката, след което преодоля вратаря, но топката избяга встрани и впоследствие излезе в аут.

След четвърт час игра Педри опита удар от границата на наказателното поле, но шутира право в ръцете на Столе Димитриевски.

Домакините парираха първоначалния натиск на "блаугранас" и постепенно натрупаха самочувствие. Битката се пренесе в средата на терена, където не липсваха здрави единоборства.

В 39-та минута Райо Валекано поведе. Унай Лопес изпълни статично положение, топката беше два пъти изчистена преди да се върне обратно в Лопес. Той реши да стреля от дистанция и реализира феноменално попадение във вратата на Пеня.

В заключителните минути от първата част не паднаха нови попадения.

Барселона започна по-агресивно второто полувреме. Първо Кансело опита далечен шут, който премина над напречната греда. Малко по-късно и Феран Торес реши да стреля, но и той не бе точен.

В 67-та минута гостите имаха претенции за дузпа. Жоао Феликс нахлу в наказателното поле, а Иси Паласон натисна с ръце нападателя. Португалецът се строполи на тревата, но главният арбитър не остъди наказателен удар.

Десет минути по-късно Барселона се размина на косъм от изравняване на резултата. Рафиня стреля по земя в близкия ъгъл и нацели гредата. Последва и добавка на Левандовски, който обаче не осъществи добър контакт с топката и тя бе изчистена от голлинията.

Осем минути преди края Роберт Левандовски съживи интригата в мача. Балде се измъкна по левяи фланг и подаде успоредна топка към поляка, но Флориаан Лежун го изпревари и си вкара автогол. Атаката бе преразгледана с ВАР, но голът бе зачетен.

До обрат в срещата не се стигна и мачът завърши без победител.

FT Райо Валекано - Барселона 1:1

1:0 Унай Лопес 39'

1:1 Флориан Лежун (автогол) 82'

Стартови състави:

Райо Валекано: 1. Столе Димитриевски, 20. Иван Балиу, 16. Абдул Мумин, 24. Флориан Лежун, 12. Елфонсо Еспино, 17. Унай Лопес, 23. Оскар Валентин, 7. Иси Паласон, 8 Оскар Трехо, 19. Хорхе де Фрутос, 34. Серхио Камейо

Старши треньор: Франсиско Родригес

Барселона: Шави Ернандес

Старши треньор: 13. Иняки Пеня, 2. Жоао Кансело, 5. Иниго Мартинес, 15. Андреас Кристенсен, 3. Алехандро Балде, 8. Педри, 18. Ориол Ромеу, 21. Френки де Йонг, 27. Ламин Ямал, 7. Феран Торес, 9. Роберт Левандовски