Валенсия се класира за четвъртфиналите в турнира за Купата на краля. "Прилепите", водени от треньора Дженаро Гатузо, се наложиха с категоричното 4:0 при гостуването си срещу втородивизионния Спортинг Хихон.

Два гола за финалиста от миналия сезон реализира ветеранът Единсон Кавани, който беше точен в 10-ата и в 39-ата минута на срещата. Между двете попадения на уругваеца в 21-ата минута се разписа и Джъстин Клуиверт.

След точно 64 минути игра и Самуел Лино също реализира попадение във вратата на Хихон.

По-късно днес носителят на купата от миналата година Бетис се изправя у дома срещу Осасуна, докато Атлетико Мадрид гостува на Леванте.

В четвъртък Реал Мадрид играе като гост срещу Виляреал, а Барселона се изправя срещу Сеута.