Шампионът на Испания и Европа - Реал Мадрид, се класира по изключително драматичен начин за 1/4-финалите на турнира Копа дел Рей след феноменален обрат и победа с 3:2 като гост на Виляреал. Домакините взеха аванс от два чисти гола до почивката на Етиен Капу още в четвъртата и на Самуел Чуквуезе в 42-ата минута.

След почивката обаче на терена имаше само един отбор - този на Карло Анчелоти, който постигна поредния впачатляващ обрат. Винисиус Жуниор върна един гол в 57-ата, а Едер Милитао изравни в 69-ата минута. В герой за мадридчани се превърна резерата Дани Себайос, който донесе пълния обрат в 86-ата минута. Освен това испанският халф асистира за първото попадение на своя тим, а също така имаше основна роля и при отбелязването на втория гол.

БТА / BTA
33 снимки

В предишния кръг от турнира Реал трябваше да се помъчи с четвъртодивизионния Касереньо, а от своя страна, „жълтата подводница“ стигна до 1/8-финалите след разгромна победа с 5:1 срещу Картахена. Виляреал беше в серия от 7 мача без поражение, като отборът не бе губил нито един от предишните си три мача срещу "белия балет", а даже го победи с 2:1 само преди десетина дни. Тази вечер обаче мадридчани отново трябваше да играят на върха на възможностите си и взеха много труден, но сладък реванш.

Домакините стартираха ударно и откриха резултата още с първата реална голова възможност. В четвъртата минута Хуан Фойт изпълни тъч отдясно и намери Жерард Морено, който успя по чудесен начин да задържи топката пред наказателното и дори с Антонио Рюдигер на гърба си съумя да комбинира с Етиен Капу в пеналтерията. Френският халф пък отправи много мощен удар по диагонала към далечния ъгъл и не остави шансове на Тибо Куртоа – 1:0.

Реал тръгна в атаки след гола и в десетата минута имаше отлична възможност да изравни. Ферлан Менди напредна отляво и центрира ниско в наказателното поле, където Федерико Валверде стреля без забавяне, но покрай вратата на Филип Йоргенсен.

Виляреал обаче отново тръгна в предни позиции и в 18-ата минута голмайсторът Капу беше намерен отляво и веднага центрира ниско в наказателното поле, където Йереми Пинос стреля моментално, но покрай дясната греда на Куртоа.

В 25-ата минута Карим Бензема комбинира с Родриго, който падна в наказателното поле, но съдията не видя основания да отсъди дузпа.

Като цяло нещата за Реал не вървяха добре, докато Виляреал създаваше сериозни проблеми на защитниците на „белите“.

В 34-ата минута Бензема комбинира пред наказателното с Менди, който обаче стреля във вратаря. Две минути по-късно Родриго получи в наказателното и стреля, но Пау Торес блокира пред гололнията.

В 39-ата минута Виляреал имаше шанс за втори гол, но Пино пропусна.

Така обаче се стигна до 42-ата минута, когато „жълтата подводница“ удвои преднината си след страхотна комбинация между тримата в атака за тима на Кике Сетиен. Пино задържа добре отдясно в наказателното поле, размени си подавания с Морено, който пък много елегантно изведе непокрития Самуел Чуквуезе, който останал сам срещу Куртоа го препарира за 2:0.

В третата минута от добавеното време на пърната част "жълтата подводница" можеше дори да направи нещата за Реал почти невъзможни, но Куртоа спаси коварен изстрел на Алберто Морено.

Десетина минута след старта на втората част Карло Анчелоти пусна в игра Даниел Себайос и Марко Асенсио.

Това явно даде резултата, защото в 57-ата минута Реал намали изоставането си. Капу сбърка на центъра, което позволи на Едуардо Камавинга да отнеме, а след това подаде за Бензема, който пък с едно докосване комбинира именно с Дани Себайос. Халфът, също с едно докосване, изведе сам срещу вратаря Винисиус, който без проблеми намали на 1:2.

Реал натисна в търсене на изравняването и в 68-ата минута Марко Асенсио стреля хитро и ниско от пряк свободен удар пред дъгата на наказателното поле, но Йоргенсен внимаваше и улови.

Само минута по-късно обаче мадридчани възстановиха паритета. Отново Себайос бе в центъра на събитията, след като центрира отляво в наказателното поле, където Бензема се извиси и стреля с глава на втора греда, Йоргенсен спаси, но Едер Милитао беше на точното място, за да направи точна добавка отблизо – 2:2.

В 76-ата минута Едуардо Камавинга можеше донесе пълния обрат, но ударът от наказателното поле мина покрай лявата греда на Йоргенсен.

Зрелището беше пълно десет минути по-късно, когато Реал успя да сътвори големия обрат. Вини Жуниор задържа добре пред наказателното поле и пусна извеждащ пас за Асенсио отдясно в пеналтерията. Първоначално изглеждаше, че крилото няма да достигне до топката, но не бе така. Асенсио успя да вземе топката преди аутлинията, обърна се и я върна за неочаквания герой тази вечер Дани Себайос на границата на наказателното поле, който без забавяне и с чудесен техничен изстрел с десния крак не остави шансове на Йоргенсен и прати кълбото в долния му ляв ъгъл - 2:3.

До края Виляреал се опита да потърси изравняването и да вкара мача в продължения, но неуспешно и така Реал за пореден път показа своя непримирим дух, за да запише нова страхотна победа.

FT | ВИЛЯРЕАЛ – РЕАЛ МАДРИД  2:3

1:0 Етиен Капу 4'

2:0 Самуел Чуквуезе 42'

2:1 Винисиус Жуниор 57'

2:2 Едер Милитао 69'

2:3 Дани Себайос 86'