Испания победи Грузия с 3:1 в мач от от група А на европейските квалификации, но лошите новини за Луис де ла Фуенте са, че Гави напусна терена с видимо тежка контузия.

Срещата започна с бърза размяна на голове. Робин Льо Норман откри резултата в 4-та минута с дебютното си попадение за националния отбор.

Само 6 по-късно Кварацхелия изравни след добра атака за Грузия.

В 26-та минута Гави напсна терена с травма и сълзи на очите. Последните слухове са за скъсани връзки на коляното.

Испанците все пак си спечелиха срещата през втората част. Голове на Феран Торес и автогол спечелиха първото място в групата за "Ла Фурия".

Грузия пък остава на 4-та позиция.

Gulliver/GettyImages
8 снимки

Още в 4-та минута Испания откри резултата. Домакините получиха шанс да изпълнят статично положение почти от крайната линия по левия им фланг. Феран Торес центрира на втора греда, където Робин Льо Норман с глава реализира първия си гол за националния отбор.

Само 6 минути по-късно Грузия отвърна на удара. Чакватадзе пусна страхотен пас в коридор между бранителите на Испания и изведе Квича Кварацхелия сам срещу вратаря. Звездата на Наполи остана хладнокръвен и преодоля Симон с удар по земя.

В 26-та минута Гави напусна терена със сълзи на очите. Полузащитникът на Барселона получи травма в коляното, която може да се окаже доста сериозна. На неговата позиция влезе Ойан Сансет.

След около половин час игра резултатът като по чудо остана 1:1. Феран Торес подаде успоредна топка на голлинията. На метри от вратата Алваро Мората засече центрирането, но нацели Мамардашвили и пропусна 100 процентова възможност.

Първата част завърши без аванс в резултата за някой от двата отбора.

В 52-та минута дойде първата опасност за второто полувреме. Тя пак бе създадена след центриране на Торес. Родри получи шанс да стреля с глава, но вратарят на гостите с плонж успя да се намеси.

Три минути по-късно падна втори гол за Испания. Хосе Гайа заходи зад гърба на Нико Уилиямс и получи топката. Последва центриране, което намери Феран Торес на границата на вратарското поле и той с глава добави гол към блестящото си представяне.

В 72-та минута "Ла Фурия" направи голяма крачка към победата с втори гол. Появилият се от резервната скамейка Ламин Ямал подаде топката с левия крак в наказателното поле. Там не намери свой съотборник, но Лука Лочошвили я засече и си отбеляза автогол.

Испания с контрол над топката изчака края на двубоя и спечели трите точки.

FT Испания - Грузия 3:1

1:0 Робин Льо Норман 4'

1:1 Квича Кварацхелия 10'

2:1 Феран Торес 55'

3:1 Лука Лочошвили (автогол) 72'

Стартови състави:

Испания: 23. Симон, 20. Карвахал, 3. Льо Норман, 5. Мартинес, 14. Гайа, 9. Гави, 16. Родри, 8. Руис, 10. Уилиямс, 11. Торес, 7. Мората (К)

Селекционер: Луис де ла Фуенте

Грузия: 12. Мамардашвили, 2. Какабадзе, 5. Кверквелия, 4. Кашиа, 14. Лочошвили, 15. Азарови, 11. Кочорашвили, 16. Квеквескири, 10. Чакватадзе, 22. Микаутадзе, 7. Кварацхелия