Испания победи Андора с 5:0 в приятелски двубой за подготовка за предстоящото Европейско първенство в Германия. Попаденията за именития тим бяха дело на Айосе Перес, Феран Торес, а микел Оярсабал наниза хеттрик. Отборът на Де ла Фуенте бе по-добрият през цялото време и напълно заслужено спечели. През първата част Испания бе пасивен особено в атакуавщ план, но през втората част успя да се раздвижи. Страхотно впечатление направи и Фермин Лопес. Следващия съперник на Испания е Северна Ирландия в последна контрола преди Евро 2024.

Getty/Gulliver images
37 снимки

В първите 15 минути отсъстваха головите положения в срещата, като предимно Испания владееше топката, а Андора бе добре подреден и чакаше възможности на контраатака. В 24-а минута логичното се случи, като след корнер Пау Кубарси отклони топката към Айосе Перес, а последният се завъртя чудесно в наказателното поле, като насочи силен удар в близкия ъгъл и успя да открие резултата - 1:0.

Двайсетина минути след това Алекс Гарсия подцени ситуацията и това даде възможност на футболист на Андора да обстрелва Рая, който обаче внимаваше и успя да улови. В ответната атака Феран Торес получи великолепен пас, като намери Алваро Мората, а последният стреля от чиста позиция, като не остави шансове на вратаря на малката страна. Попадението обаче бе отменено поради засада на Мората.

В заключителните минути на първата част Феран Торес се стрелна в наказателното поле, за да достигне пас и да нанесе удар по трева по посока на десния ъгъл, но Икер Алварес се справи с лекота.

В 53-а минута Алекс Гарсия показа страхотна работа с топка в крака, а след това кълбото се озова на левия фланг, където Айосе Перес пусна пас по конец към Микел Оярсабал, който с едно докосване завърши прецизно, за да удвои резултата - 2:0 за Испания.

В 66-а минута Испания организира бърза атака, а Феран Торес получи дълго подаване в предни позици, като се озова в наказателното поле и бързо центрира към Микел Оярсабал, за когото остана най-лесното и запазавйки хладнокръвие изпрати топката във вратата на съперника - 3:0 за Испания.

В 73-а минута Микел Оярсабал отново бе замесен в действието, като получи късо подаване в късто населеното наказателно поле и стреля от движение, но стражът на Андора спаси. При добавката обаче футболистът на Реал Сосиедад бе безпощаден и успя да отбележи, маркирайки своя хеттрик - 4:0 за Испания.

В 81-а минута Фермин Лопес демонстрира великолепния си поглед върху играта, като извеждащият му пас към Феран Торес бе вълшебен, а футболистът на Барселона отигра с добро първо докосване, а след това завърши във вратата на съперника - 5:0.

В 89-а минута Робин Льо Нормас се извиси високо след корнер, за да стреля с глава, но опитът му, прицелен в долния десен ъгъл, бе осуетен от стража на Андора.

Стартови състави:

Испания: 1. Давид Рая, 12. Алехандро Грималдо, 26. Пау Кубарси, 4. Дани Вивиан, 5. Маркос Йоренте, 15. Алекс Баена, 20. Педри, 25. Алекс Гарсия, 9. Айосе Перес, 11. Феран Торес, 7. Алваро Мората

Андора: 12. Икер Алварес, 17. Жоан Сервос, 22. Иън де Оливейра, 5. Макс Йовера, 6. Кристиан Гарсия, 15. Мойсес Сан Николас, 21. Марк Гарсия, 3. Марк Валес, 19. Джоел Гийен, 18. Хесус Рубио, 20. Рикард Фернандес