Барселона победи Бетис с 4:2 в мач от 21-я кръг на Ла Лига. Два гола за домакините отбеляза Иско, а за каталунците се разписа Жоао Феликс, докато Феран Торес пък заби хеттрик. Барселона имаше трудности, като успя да поведе си осигури трите точки в самия край на мача, като това до голяма степен може да спаси работата на Шави. С тази победа Барселона е вече 3-и с актив от 44 точки, докато Бетис остава на 9-о място с 31 пункта на сметката си.

Gulliver/GettyImages
45 снимки

Първото по-интересно положение в двубоя дойде още в 4-а минута, след като Иско подаде страхотно към Луиз Енрике, но послединят не успя да намери целта. Ударът му от вътрешността на наказателното поле премина малко над напречната греда.

Десетина минути по-късно Педри стреля отсечено от наказателното поле, след като получи високо подаване от Френки де Йонг, но топката премина точно над гредата на Руи Силва. В 21-а минута Педри даде пас по конец по ширина в наказателното поле и Феран Торес получи най-лесната задача - да чусне топката в опразнената врата - 1:0 за Барселона.

В 38-а минута Ламин Ямал показа добра игра, като премина през двама защитници от ръба на наказателното поле и нанесе удар, който срещна лявата греда. В последната минута на редовното време за първата част Роберт Левандовски се разписа, но попадението бе отменено поради засада. Положението бе разгледано с ВАР и с дълъг преглед гол не бе признат, а резултатът остана 1:0.

В 48-а минута Ламин Ямал пое топката в наказателното поле и нанесе отсечен удар, който се отби в дясната греда. Феран Торес бе най-съобразителен и успя да чукне топката в мрежата почти от голлинията, след като тя попадна в краката му от щастлив рикошет - 2:0 за Барселона.

Малко след това домакините имаха страхотен шанс, като Абнер сервира добро центриране в наказателното поле, но Иняки Пеня отби топката встрани, след като се разтегна на дясната си страна и направи брилянтно спасяване. Фекир опита да направи добавка, но не сполучи.

В 57-а минута Иско демонстрира хладнокръвие в наказателното поле, стреляйки от движение в горния десен ъгъл - 1:2.

Само две минути след това Иско отбеляза втори гол с брилянтен удар в дясната част на вратата, след като беше изведен в наказателното поле от превъзходен прехвърлящ пас на Луиз Енрике - 2:2. Попадението в началото бе отменено поради засада, но след разглеждане с ВАР, голът бе зачетен, а резултатът изравнен.

Десетина минути след това Витор Роке пропусна огромен шанс от наказателното поле, след като нанесе мощен удар от воле към вратата, но встрани от дясната греда. В 76-а минута Луиз Енрике направи великолепен индивидуален рейд, като преодоля няколко противникови играчи и накрая шутира от границата на пеналтерияна, но топката мина точно покрай лявата греда.

В 90-а минута Жоао Феликс и Феран Торес взаимодействаха по прекрасен начин, а португалецът бе намерен на чиста позиция, като преодоля вратаря с удар в долния ляв ъгъл - 3:2 за Барселона.

Само две минути след това Бетис тотално рухна, а Феран Торес настигна подаване от Ламин Ямал след страхотна контраатака и отблизо стреля красиво от движение - 4:2 за Барселона и хеттрик на Феран Торес.

Стартови състави:

Бетис: 13. Руи Силва, 20. Абнер, 19. Сократис, 6. Херман Пецела, 2. Ектор Бейерин, 21. Рока Хунке, 22. Иско, 4. Джони, 38. Асане Диао, 11. Луиз Енрике, 12. Уилиан Жозе

Барселона: 13. Иняки Пеня, 3. Алехандро Балде, 33. Пау Кубарси, 4. Роналд Араухо, 23. Жул Кунде, 8. Педри, 22. Илкай Гюндоган, 21. Френки де Йонг, 7. Феран Торес, 27. Ламин Ямал, 9. Роберт Левандовски