Атлетико Мадрид победи много трудно Атлетик Билбао с 1:0 в мач от 9-ия кръг на Ла Лига. Голът за "дюшекчиите" отбеляза Антоан Гризман.

В 10-та минута Алваро Мората отбеляза гол, но той бе отменен поради нарушение на нападаталя. През първото полувреме отсъствааха чистите голови положения. Втората част започна ударно, след като в 47-та минута Мората захрани Антоан Гризман в наказателното поле, който се озова сам и прати топката в дясната страна на вратата.

В 89-та минута играчите на Атлетик Билбао трескаво искаха да получат дузпа. Съдията спря играта и провери на ВАР, но решението остана същото - наказателен удар нямаше. Продължението от 11 минути не достигна на домакините да изравнят и така загубиха срещата.

С тази победа Атлетико Мадрид са вече 3-ти с актив от 19 точки, на четвъртото място остава Атлетик Билбао със 17 пункта.