Барселона загуби с 2:3 последния си мач за годината срещу Клуб Америка в Далас, въпреки че повеждаха на два пъти в мача. Дебют за първия отбор направиха Атсралага, Кохен, Кубраси, Мартин и Мбаке.

Ламин Ямал откри резултата след само шест минути. Тийнейджърът си проправи път през мексиканската отбрана и след това с хубав удар даде на "блаугранас" ранно предимство.

След само шест минути Киньонес вкара с пета отблизо, за да направи 1:1.

"Лос кулес" си върна преднината преди полувремето. Хектор Форт нахлу отдясно и неговото центриране бе засечено от Марк Гую след точно половин час игра.

Отборът на Шави запази преднината си на полувремето благодарение на страхотното спасяване на вратаря Астралага.

През второто полувреме мексиканците отново изравниха. Куиньонес вкара втория си гол в мачав мача в 50-та минута, след като разстрелч Астралага.

Осем минути преди края на редовното време Хенри Мартин вкара трети гол, което означаваше загуба за Барселона в последния мач за годината.

След кратка пауза за Шави и неговите футболисти предстои мач с Лас Палмас в Ла Лига.