Старши треньорът на Барселона Роналд Куман бе наказан с два мача да не води от резервната скамейка отбора си, след като снощи бе изгонен в 66-ата минута заради невъздържана реакция спрямо четвъртия съдия на двубоя срещу Гранада от Ла Лига, загубен с 1:2 на "Камп Ноу".

Така каталунците ще трябва да се справят без наставника си във важните двубои срещу Валенсия като гост на втори май и в домакинството на Атлетико Мадрид следващата събота.

Това е втори тежък удар за шампионските амбиции на Барса, тъй като изпуснатите 3 точки срещу андалусийци снощи не им позволиха да се изкачат на върха в Примера дивисион, а сега тимът ще бъде лишен от преките указания на своя треньор в ключови сблъсъци, след които до голяма степен може да се изясни дали "блаугранас" ще съумеят да постигнат домашен дубъл в Испания, след като вече триумфираха с Купата на Краля по-рано този месец.