Атлетико Мадрид стъпи накриво у дома, завършвайки 1:1 с Райо Валекано. "Дюшекчиите" се виждаха победители, когато в добавеното време Радамел Фалкао донесе точката за гостите. Така тимът на Диего Симеоне пропусна да се изравни по точки с втория в класирането на Ла Лига - Барселона.

Алваро Мората даде преднина на Атлетико Мадрид в 20-ата минута. Той беше изведен от Антоан Гризман и демонстрира страхотно самочувствие в наказателното поле, стреляйки в долния ляв ъгъл за 1:0.

След почивката гостите имаха по-чисти положения. В 50-ата минута Пате Сис с глава не намери вратата на "дюшекчиите". Същото направи и съотборникът му Иси Паласон в 68-ата минута. С пропуск се отличи и
Радамел Фалкао, който получи убийствен пас в 71-ата минута във вратарското поле, но направо подари топката на Иво Гърбич. Пред Матеуш Куня се откриха два шанса да сложи точка на спора, които обаче не завършиха с гол.

Гостите стигнаха до точката с попадение във втората минута на добавеното време на мача, когато получиха  дузпа за игра с ръка на бранител на "дюшекчиите" в наказателното поле. Тя бе отсъдена след проверка с ВАР, а с отговорността се нагърби Радамел Факао. Опитният нападател не трепна и прати топката неспасяемо в левия ъгъл.