Еспаньол надделя с 3:2 над Алавес в интригуващ мач от петия кръг на Ла Лига, благодарение на хеттрика на Хавиер Пуадо.

Домакините откриха резултата в 21-та минута, когато Пуадо се възползва от центриране и три последователни опита за спасяване на вратаря на Алавес Антонио Сивера, за да реализира отблизо. В 35-та минута Алавес изравни по куриозен начин след неразбирателство в отбраната на Еспаньол, като Томас Конечни отбеляза след грешки на защитата и вратаря Жоао Гарсия.

След почивката, Пуадо отново изведе Еспаньол напред в 56-та минута с глава, след центриране от Техеро. Хавиер Пуадо оформи своя хеттрик в 63-та минута, реализирайки дузпа. Въпреки че Алавес се опита да се върне в мача, като Нахуел Теналия намали резултата в 68-та минута след гол с глава от корнер, в крайна сметка резултатът остана 3:2 в полза на домакините.

След този мач, и двата отбора имат по седем точки след пет изиграни кръга в Ла Лига, като демонстрират силно начало на сезона.