Старши треньорът на Атлетико Мадрид Диего Симеоне със сигурност е останал неприятно изненадан, когато в 71-та минута на мача срещу Ейбар (1:1) от четвъртия кръг на Ла Лига бе бурно освиркван от трибуните на „Уанда Метрополитано“.

Реакцията на феновете бе породена от факта, че Симеоне взе решение да смени Родри.

Със сигурност след последния съдийски сигнал Симеоне е бил доволен от решението си, тъй като Борха вкара решаващия изравнителен гол за Атлетико Мадрид.

Чоло не за първи път чува освирквания от страна на феновете по свой адрес. Има два прецедента, в които привържениците на Атлетико вече се отнесоха по същия начин с аржентинския специалист.

През 2014 година на „Висенте Калдерон“ Симеоне чу за първи път освирквания по свой адрес в мача срещу Селта, когато реши да пусне Раул Гарсия на мястото на Антоан Гризман.

Вторият път бе на 9 ноември 2015 година, когато в двубоя срещу Спортинг Хихон извади от игра Яник-Ферейра Караско и пусна на негово място Кореа.