Един от ключовите футболисти на Барселона Серхио Бускетс ще бъде извън терените три седмици.

Футболистът получи контузия по време на реванша с Челси от осминафиналите на Шампионската лига, завършил с победа от 3:0 за каталунците. Бускетс бе сменен в 61-ата минута на срещата от Андре Гомеш.

Важен играч на Барса с контузия след Челси

След като са му били направени обстойни медицинските изследвания, станало ясно, че Бускетс е с фрактура на фаланга на петата метарсална кост на десния крак.

22-годишният халф ще пропусне приятелските срещи на националния отбор на Испания, домакинството на Атлетик Билбао, гостуването на Севиля и най-вероятно първият двубот от четвъртфиналите на Шампионската лига. Съперникът на Барселона там ще стане ясен в петък, когато е жребият.