Реал Мадрид спечели с 4:2 гостуването си на Осасуна от 29-ия кръг в испанската Ла Лига. "Кралете" буквално отвяха съперниците си и заслужено се поздравиха с успех.

Винисиус Жуниор откри резултата в 4-ата минута след груба грешка на Алехандро Катена, но домакините отговориха три минути по-късно с гол на Анте Будимир.

След почивката не останаха никакви съмнениия кой е по-класният отбор и в рамките на три минути между 61-ата и 64-ата се разписаха съответно Браим Диас и отново Винисиус.

Памплонци пък успяха да вкарат още един гол в добавеното време чрез Икер Муньос, но за повече нямаха сили.

В класирането Реал Мадрид е лидер със 72 точки, на 10 пред Жирона, но и с мач повече. Осасуна остава на 10-ото място с 36 пункта.

Gulliver/GettyImages
32 снимки

След само 4 минути игра Алехандро Катена допусна безумна грешка, Винисиус открадна топката и остана очи в очи с вратаря. Браилецът елегантно насочи топката в ъгъла и откри резултата.

Три минути по-късно Осасуна изравни. Памлонци изпълниха ъглов удар, след който Хорхе Ерандо върна към Анте Будимир, а нападателят заби 15-ия си гол за сезона.

В ответната атака Винисиус отново избяга зад защитата, но този път не успя да преодолее Серхио Ерера.

Реал Мадрид продължи да създава опасности и бързо вкара още един гол. Браим Диас копна елегантно топката към Федерико Валверде. Халфът пое топката и я насочи към Даниел Карвахал, който реализира с хубав удар.

С изтичането на половин час домакините организираха една от малкото си атаки. Тя завърши с шут на Хосе Арнаис, който обаче прелетя над напречната греда.

Реал продължи да владее топката повече, но пет минути преди края на полувремето можеше да си изпати след бърза противникова контраатака. Осасуна изнесе топката с дълъг пас, а Йоан Мохика върна назад с пета. Хосе Арнаис получи топката и отправи страхотен фалцов изстрел, но Лунин спаси.

След 45 минути Осасуна и Реал се оттеглиха на почивка, а "кралете" задържаха преднината си от един гол.

Темпото в началото на второто полувреме спадна и Реал Мадрид вкара двубоя в подходящо за тима русло. "Белите" диктуваха събитията, докато Осасуна се надяваше на да стигне до изненада.

В 61-ата минута сякашот нищото "кралете" забиха още един гол. Андрий Лунин изрита топката, а Федерико Валверде ч просължи с глава. Този пас изведе Браим Диас сам срещу вратря, а техничният халф се разписа.

Три минути по-късно отбраната на домакините капитолира и Винисиус заби втория си гол в мача и общо четвърти за Реа Мадрид.

Три минути преди последния съдийски сигнал Лука Модрич затруни Ерера с удар от дистанция. При добавката Лукас Васкес прати топката в мрежата, но се оказа, че е бил зад гърба на защитата и попадението бе отменено.

В добавеното време Икер Муньос вкара още един гол за Осасуна, но за повече нямаше време.

Така Реал мадрид достигна до още една изразителна победа.

FT Осасуна - Реал Мадрид 2:4

0:1 Винисиус Жуниор 4'

1:1 Анте Будимир 7'

1:2 Даниел Карваха 18'

1:3 Браим Диас 61'

1:4 Винисиус Жуниор 64'

2:4 Икер Муньос 90'+2'

Стартови състави:

Осасуна: 1. Ерера, 4. Гарсия (К), 24. Катена, 28. Ерандо, 12. Аресо, 7. Монкайола, 6. Торо, 16. Гомес, 22. Мохика, 17. Будимир, 20. Арнаис

Треньор: Ягоба Арасате

Реал Мадрид: 13. Лунин, 23. Менди, 22. Рюдигер, 18. Чуамени, 2. Карвахал (К), 15. Валверде, 12. Камавинга, 8. Кроос, 21. Браим, 11. Родриго, 7. Винисиус