Отборът на Осасуна загуби домакинството си на Барселона с резултат 0:2 в двубой от 26-ия кръг на испанската Ла Лига. Жорди Алба откри в 30-ата, а 18-годшният талант Илайш Мориба удвои в 83-ата минута, което се оказа и последното попадение в срещата.

Gulliver/GettyImages
30 снимки

"Каталунците" контролираха развоя на срещата през всичките 90 минути и заслужено стинаха до трите точки. С този упех тимът удължи серията си на 16 мача без загуба в първенството или от 13 декември миналата година. Барса вече има и 56 точки, като е на само две от Атлетико, който е с два мача по-малко, а утре среща Реал в дербито на Мадрид. Осасуна пък остава 13-и с 28 точки, с шест повече от опасната зона.

За момчетата на Роналд Куман предстои гостуване на ПСЖ в мач-реванш от 1/8-финалите на Шампионската лига идната сряда, а през уикенда приемат Уеска. "Пампломци" посрещат Реал Валядолид в следващиякръг на първенството.

КЛАСИРАНЕ В ЛА ЛИГА МОЖЕТЕ ДА ВИДИТЕ ТУК!

Още във втората минута Джонатан Кайери опита да изненада излезлия напред Марк-Андре трет Стеген с удар зад центъра. Германският страж обаче не позволи да бъде изненадан и улови комфортно топката.

Домакините играеха добре прибрани в своята половина и чакаха своя шанс на контраатака. Такъв се откри в 14-ата минута, когато Кайери запази отлично топката и комбинира с Кике Барха пред наказателното поле, който стреля опасно, но Тер Стеген показа чудесен рефлекс и изби в корнер. След неговото изпълненине Кайери игра с глава, но неточно.

Две минути след това Лионел Меси пробва изстрел, но беше блокиран.

В 20-ата минута аржентинецът беше изведен сам срещу вратаря, който игра с ръка извън наказателното си поле. Главният съдия извади червен картон за Серхио Ерера, но той беше отменен, тъй като Меси се оказа в положение на засада.

Три минути по-късно Роберто Торес засече центриране на Кайери до противниковата врата, но Самуел Умтити успя да се намеси и изчисти топката.

В 25-ата минута Антоан Гризман стреля с глава, но в аут.

След точно половин час игра обаче Барселона поведе в резултата. Меси изведе с великолепен пас Жорди Алба отляво, който напредна навътре и с мощен шут в близкия ъгъл прати топката точно под гредата за 0:1.

В 34-ата Рубен Гарсия получи пас в близост до вратата и стреля, но той бе отразен от вратаря Тер Стеген.

Десет минути след това Меси стреля по земя, но се получи рикошет и топката излез в корнер.

На почивката ви игра за Барса се появи Усман Дембеле, който замени Самуел Умтити.

Три минути след началото на втората част Меси отново имаше шанс да обстрелва вратата на домакините, но неговият далечен шут беше спасен от вратаря Ерера.

Темпото на игра през второто полувреме спадна, а Барса владееше повече топката, но рядко стигаше до опасни ситуации пред вратата на Осасуна.

В 67-ата Меси изпълни пряк свободен удар, но топката профуча покрай вратата.

Двадесет минути преди края на двубоя Кайери засече с глава центриране в наказателното поле, но топката прелетя много близо до дясната греда на Тер Стеген. В тези минути "пампломци" взеха леко предимство и по-често поглеждаха към вратата на своите гости.

В 77-ата минута удар на Педри от движение извън наказателното поле бе уловен от Ерера.

Две минути след това Алба опита да вкара второто си попадение в двубоя, но отново Ерера се намеси.

В 83-ата минута „каталунците“ решиха всичко в двубоя с втори гол. Педри комбинира с Меси пред наказателното поле, а аржентинецът даде топката на 18-годишния Илайш Мориба. Младият талант сви добре топката и с чудесен изстрел от границата на пеналтерията не остави шансове на Ерера – 0:2.  С това бе оформен и крайния резултат.

FT | ОСАСУНА – БАРСЕЛОНА 0:2

0:1 Жорди Алба 30'

0:2 Илайш Мориба 83'

Стартови състави на двата отбора:

ОСАСУНА (4-4-2): 1. Серхио Ерера - 2. Начо Видал, 23. Адриан Ернандес, 5. Давид Гарсия, 39. Мануел Санчес - 10. Роберто Торес (к), 24. Лукас Торо, 27. Йон Монкайола, 11. Кике Барха - 16. Джонатан Кайери, 14. Рубен Гарсия

Старши треньор: Ягоба Арасате

БАРСЕЛОНА (4-3-3): 1. Марк-Андре тер Стеген - 18. Жорди Алба, 23. Самуел Умтити, 15. Клеман Лангле, 28. Оскар Мингеса - 21. Френки де Йонг, 5. Серхио Бускетс, 2. Сержиньо Дест - 16. Педри, 7. Антоан Гризман, 10. Лионел Меси (к)

Старши треньор: Роналд Куман

Главен съдия: Гийермо Куадра Фернандес, Испания