Полузащитникът на Барселона Педри е с контузия в подколянното сухожилие и ще бъде извън терените около месец, съобщиха испанските медии.

Испанският национал получи травма и бе заменен принудително през първото полувреме при домакинското равенство 2:2 с Манчестър Юнайтед в Лига Европа, потвърдиха от клуба.

В изявлението на Барселона не се казва колко време ще отсъства Педри, но испанският вестник АС съобщи, че играчът ще се възстановява около четири седмици, което го вади от игра за реванша с Юнайтед, както и от мача за Купата на Краля срещу Реал Мадрид.

"Педри е контузил задната част на дясното си бедро (подколенно сухожилие). Новината идва като истински удар за Барса, тъй като Педри е в страхотна форма напоследък и изигра ключова роля в дългата серия без загуба", се казва в изявлението на клуба./ БТА