Барселона постигна много трудна победа с 4:3 като гост на Виляреал. Срещата беше от 3-ия кръг на Ла Лига. Двата отбора изиграха страхотен мач, в който паднаха седем гола, а имаше и два обрата. Каталунците удариха първи като в рамките на две минути вкараха два гола. Първо Гави откри резултата в 13-ата минута, а Френки де Йонг удвои в 15-ата. Хуан Фойт върна "жълтата подводница" в мача в 26-ата минута, а Александър Сьорлот изравни в 40-ата минута. В началото на втората част Алекс Баена даде аванс на домакините. Възпитаниците на Шави Ернандес отново вкараха два бързи гола, с които стигнаха и до победата. В 69-ата минута Феран Торес изравни, а две по-късно Роберт Левандовски донесе успеха на своя тим. Каталунците удариха и две греди чрез Ламин Ямал, като след втората се стигна и до гола на поляка.

С успеха "блаугранас" събраха 7 точки и заемат трето място във временното класиране. Виляреал е 13-и с 3 точки.

Gulliver/GettyImages
10 снимки

Срещата започна с отменен гол за Виляреал. В 5-ата минута Александър Сьорлот прати топката във вратата, но се оказа в положение на засада. В 13-ата минута Барселона излезе напред в резултата. Ламин Ямал проби отдясно и центрира в наказателното поле, където Гави с глава успя да матира Филип Йоргенсен за 0:1.

Само две минути по-късно "блаугранас" стигна до второ попадение. Роберт Левандовски опита пробив през центъра, а двама защитници в жълто да му отнемат топката. Алфонсо Педраса обаче не успя да изчисти, а вместо това подаде към Френки де Йонг, който се озова сам срещу вратаря и вкара за 0:2.

"Жълтата подводница" се върна в мача в 26-ата минута. Тогава Алекс Баена центрира от корнер, а Маркос Алонсо изпусна Хуан Фойт, който с глава реализира за 1:2. В 31-ата минута домакините получиха право да изпълнят пряк свободен удар. Зад топката застана Баена, който стреля над вратата.

В 40-ата минута Виляреал стигна до изравнителен гол. Жерар Морено получи пред наказателното поле и пусна извеждащ пас отляво към Алфонсо Педраса. Крайният защитник с успореден пас матира защитата и вратаря на гостите и намери Александър Сьорлот на далечната греда, който на празна врата не сбърка - 2:2.

В 43-ата минута Ориол Ромеу опита удар от границата на наказателното поле, но не затрудни Йоргенсен. В добавеното време на първата част Ламин Ямал проби отдясно, преодоля двама защитници и опита удар, който беше блокиран от Хорхе Куенка.

Втората част започна по страхотен начин за домакините, които направиха пълен обрат в 50-ата минута. Тогава Педраса проби през центъра, стигна до наказателното поле и пусна извеждащ пас към Алекс Баена. Крилото потърси далечния ъгъл и вкара за 3:2.

В 56-ата минута гредата спаси "жълтата подводница". Ламин Ямал получи в наказателното поле и отправи удар, който срещна напречната греда. В 69-ата минута Барселона изравни. След центриране в наказателното поле на домакините топката стигна до Феран Торес. Нападателят отправи удар, който беше блокиран, но топката се озова отново в него и реализира за 3:3.

Само две минути след това каталунците отново бяха напред в резултата. Илкай Гюндоган поде атака през центъра и подаде към Ламин Ямал отдясно. Младокът преодоля Педраса и от границата на наказателното поле отправи удар в близкия ъгъл. Йоргенсен успя да реагира, но топката срещна гредата и се върна към непокрития Роберт Левандовски, който от 1-2 метра на празна врата вкара за 3:4.

В добавеното време на мача Бен Бреретон се озова на стрелкова позиция и отправи коварен диагонален удар, който профуча покрай гредата.

Виляреал - Барселона 3:4