Барселона продължи с колебливото си предствяне, въпреки че победи в гостуването си на Унионистас Саламанка с 3:1 в мач от Купата на Краля.

След час игра на терена за домакините се появи Борислав Станков - Слави, който е български футболист, а публиката го приветства с бутрни аплодисменти. Слави е под наем в клуба, а неговите права се държат от Валядолид.

Gulliver/GettyImages
12 снимки

Третодивизионният тим откри резултата със страхотен гол от воле на Алваро Гомес в 31-та минута.

В последната минута от първото полувреме каталунците изравниха. Домакините изпълниха ъглов удар, но топката бе изчистена и с един пас Феликс изведе Феран Торес сам срещу вратаря. Испанецът не сгреши и прати топката в ъгъла.

През втората част играта на "блаугранас" не се промени, но класата спаси отбора на Шави.

В 69-та минута Жул Кунде вкара втори гол след мощен удар от дистанция.

Четири минути по-късно Алехандро Балде направи страхотен индивидуаен пробив и оформи крйаното 3:1.