Севиля и Барселона не излъчиха победител, завършвайки при равенство 1:1 в отложен мач от четвъртия кръг на Ла Лига. Домакините откриха резултата чрез Алехандро Гомес в 32-ата минута, но в добавеното време на първата част Роналд Араухо възстанови равенството. В средата на втората част андалусииците останаха в намален състав, след като Жул Кунде получи директен червен картон. Каталунците бяха близо до обрат, но изстрел на Усман Дембеле срещна гредата.

Gulliver/GettyImages
29 снимки

Гостите стартираха по-агресивно двубоя и упражниха дълбока преса. Във 2-ата минута Усман Дембеле центрира опасно в наказателното поле, но Фернандо се справи и изби решително. Пет минути по-късно Френки де Йонг центрира от фаул, след което Феран Ютгла стреля с глава над напречната греда.

В първите минути на двубоя домакините изпитваха сериозни затруднения при изнасянето на топката заради високата преса на каталунците. В 12-ата минута Феран Ютгла получи в половианта на андалусииците. Младокът напредна и стреля от границата на наказателното поле покрай десния страничен стълб. Две по-късно Жорди Алба центрира отлично в наказателното поле, където оставеният непокрит Френки де Йонг стреля с глава, но Боно улови.

В 22-ата минута Севиля реализира гол във вратата на Тер Стеген, но попадението на Рафа Мир бе отменено заради засада на нападателя. Малко след това таранът стреля от дистанция опасно покрай вратата.

В 30-ата минута Барселона отговори с добра атака по левия фланг. Жорди Алба обърна посоката на нападението и подаде към Усман Дембеле. Французинът овладя и отправи плътен изстрел, който бе отразен от Боно.

Две минути по-късно андалусииците откриха резултата. Домакините разиграха заучено положение от ъглов удар. Иван Ракитич подаде по земя в наказателното поле, където в близост до точката на дузпата Алехадро Гомес реализира в долния десен ъгъл.

Барселона притисна съперника си в следващите минути и в добавеното време възстановиха равенството. Роналд Араухо бе над всички при центриране от ъглов удар и с глава реализира в мрежата на Боно.

Двата отбора стартираха второто полувреме на високи обороти. Севиля имаше по-чистите положения в началото, след като Рафа Мир стреля от въздуха покрай десния страничен стълб, а малко след това Жул Кунде с глава пратитопката над вратата.

В 58-ата минута Боно трябваше да се намесва решително след коварно изпълнение на ъглов удар от страна на Гави. Пет минути по-късно Ез Абде получи в наказателното поле, след което залъга съперник и стреля вблизкия ъгъл, но топката профуча покрай гредата.

В 64-ата минута домакините останаха в намален състав, след като Жул Кунде постъпи неспортменски и замери Жорди Алба с топката в лицето. Защитникът на каталунците провокира съперника си, а това в този случай свърши работа и французинът реагира на провокацията.

Двубоят се накъса след това след поредица от извършени нарушения, а обстановката на "Рамон Санчес Писхуан" стана гореща, въпреки проливния дъжд над Андалусия.

Десет минути преди края на двубоя Гави стреля опасно с глава в наказателното поле, но прати топката покрай вратата. В 84-ата минута каталунците бяха близо до пълен обрат, но след техничен изстрел на Усман Дембеле топката срещн десния страничен стълб.

Дълбоко в добавеното време Усман Дембеле центрира остро в наказателното поле, където Люк де Йонг стреля с глава, но право в ръцете на Боно. Мароканският вратар направи още едно решително спасяване след изстрел от границата на наказателното поле на Жорди Алба. Това бе и последното сериозно положение в двубоя.

СЕВИЛЯ - БАРСЕЛОНА 1:1

1:0 Алехандро Гомес 32'

1:1 Роналд Араухо 45+1'

СТАРТОВИТЕ СЪСТАВИ:

СЕВИЛЯ: Боно, Карим Рекик, Диего Карлос, Жул Кунде, Томас Дилейни, Фернандо, Жоан Жордан, Иван Ракитич, Лукас Окампос, Алехандро Гомес, Рафа Мир

Треньор: Жулен Лопетеги

БАРСЕЛОНА: Марк-Андре тер Стеген, Ерик Гарсия, Жерар Пике, Роналд Араухо, Жорди Алба, Френки де Йонг, Гави, Серхио Бускетс, Феран Юутгла, Усман Дембеле, Ез Абде