Отборът на Барселона записа победа с 2:1 при визитата си на Севиля в мач от последния кръг на Примера дивисион. Това бе и последният мач на наставника Шави Ернандес начело на каталунския гранд. Преди няколко дни от клуба обявиха, че специалистът ще напусне поста си след края на кампанията.

Gulliver/GettyImages
22 снимки

По стечение на обстоятелствата двубоят на „Рамон Санчес Писхуан” бе и последен за наставника на домакините Кике Санчес Флорес.

Роберт Левандовски откри резултат с точен изстрел още в 15-ата минута, а домакините изравниха чрез Юсеф Ен-Несири малко след като изтече половин час игра. Победата за гостите осигури Фермин Лопес в 59-ата минута.

След успеха си днес Барселона завърши сезона на втора позиция в крайното класиране с актив от 85 точки. Севиля пък направи доста незадоволителна кампания за стандартите на клуба и финишира едва на 14-о място с 41 точки.