Заплатата на аржентинския нападател на Барселона Лионел Меси според новия му договор ще възлиза на 60 милиона евро годишно, съобщава Sport.es.

След облагането на данъците футболистът ще печели 35 милиона евро годишно. Това е с 53 милиона евро по-малко от настоящия му договор, който изтича на 30 юни.

Новият контракт на Меси с каталунския клуб ще бъде до 2023 година, след което той ще премине в Интер Маями, който играе в Американската футболна лига (MLS). Там Меси ще играе два сезона и ще получи сумата от 60 милиона евро.

Gulliver/GettyImages
100 снимки

През изминалата кампания Лионел Меси има 38 гола и 14 асистенции в 47 мача за каталунците. Барселона завърши на трето място в класирането на Ла Лига и спечели Купата на Испания.

33-годишният аржентинец е възпитаник на Барселона. Той дебютира за клуба през 2004 година. Меси спечели рекордните шест пъти "Златната топка". Той е четирикратен носител на Шампионската лига, сребърен медалист от световно първенство, десеткратен шампион на Испания и олимпийски шампион с Аржентина.