Атлетико Мадрид обърна Кадис от 0:2 до 3:2 и се изкачи до 4-то място в класирането, плътно зад Жирона, Барселона и Реал Мадрид. Кадис пък в четвърта поредна среща не успя да спечели и е 12-ти, но само на 4 точки от опасната зона.

Гостите започнаха много силно срещата след като попадения на Лукас Пирес (12') и Рожер Марти (27') шокираха "дюшекчиите''.

Момчетата на Диего Симеоне се съвзеха след двете инкасирани попадения и Анхел Кореа върна един гол преди почивката.

Минута след началото на втората част "атлети" изравниха резултата. Световният шампион - Науел Молина се разписа и даде нов живот на срещата.

Обратът стана пълен в 66-та минута, когато страхотна комбинация между Лино и Саул позволи на последния да се освободи и да центрира остро по земя. В наказателното поле отново Анхел Кореа беше заел правилна позиция и спечели трите точки за своя тим.

Атлетико Мадрид има тежка програма, която включва мач в Шампионска лига срещу Фейенорд и домакинство на Реал Сосиедад след седмица.  Кадис пък посреща сензацията Жирона в следващата си среща.