Атлетико Мадрид постигна втора поредна победа в Ла Лига, след като надви с 2:0 като гост Осасуна. Срещата беше от 7-ия кръг на испанското първенство. Точни за успеха на мадридчани бяха Антоан Гризман в 20-ата минута и Родриго Рикелме в 81-ата минута.

С успеха "дюшекчиите" събраха 13 точки и заемат пето място във временното класиране. Осасуна е 14-и със 7 точки.

В 20-ата минута Антоан Гризман се оказа най-съобразителен в наказателното поле на памплонци и вкара за 0:1. В 37-ата минута домакините бяха близо до изравнителен гол, но удар на Йохан Мохика срещна гредата.

В 81-ата минута "дюшекчиите" решиха всичко в своя полза. Самуел Лино със страхотен пас намери Родриго Рикелме в наказателното поле и нападателят реализира за 0:2.

Двата отбора завършиха срещата с по човек по-малко, след като четири минути преди края на редовното време Чими Авила и Алваро Мората бяха изгонени.