Атлетик Билбао удари с 2:0 Атлетико Мадрид в мач от 17-ия кръг на Ла Лига. Домакините бяха пълен господар на терена през първата част, когато създадоха една дузина голови положения, пропуснаха дузпа и удариха две греди чрез братята Нико и Иняки Уилямс. След почивката обаче Горка Гурусета (51) и Нико Уилямс (64) донесоха трите точки на баските.

В 36-ата минута реферът даде дузпа за Атлетик Билбао, но Ойхан Сансет не уцели вратата. В началото на второто полувреме в рамките на 13 минути домакините си осигуриха победата. Първо Гурусета вкара отблизо, а след това Нико Уилямс заби майсторски втори гол с левия крак. Едва след това гостите от Мадрид създадоха няколко сериозни опасности, но не успяха да се върнат в мача.