Отборът на Атлетико Мадрид записа втора победа от началото на сезона в Ла Лига. Тимът на наставника Диего Симеоне се поздрави с трите точки при визитата си на Атлетик Билбао в мач от 4-ия кръг на испанския шампионат.

Успехът за столичани не дойде никак лесно. Победата за гостите осигури резервата Анхел Кореа, който се появи в игра едва в 88-ата минута на мястото на Коке.

Козът на Диего СИмеоне се разписа дълбоко в добавеното време, за да осигури успеха на своя тим. Кореа вкара след асистенция на Сьорлот.

Двата тима не предложиха кой знае какво зрелище на феновете по трибуните, като за всичките деветдесет минути зрителите видяха едва три точки удара, като един от тях бе голът на гостите.

С успеха Атлетико Мадрид се изкачи на втора позиция във временното класиране, доближавай се на четири точки от лидера Барселона, който по-рано разби със 7:0 Валядолид. Билбао бък е десети с две загуби, равенство и една победа.