Атлетик Билбао се класира за осминафиналите за Купата на Краля в Испания. Баските разбиха с 6:1 като гост Елденсе в последния 1/16-финал на турнира.

Билбао взе преднина от два гола до почивката чрез Нико Уилямс (35) и Алекс Беренгер (41). Олег Сарагоса вкара трети гол в началото на втората част, а Беренгер направи 4:0 с втория си гол в мача в 65-а минута.

Елденсе стигна до почетно попадение в 67-ата минута чрез Марио Соберон. Автогол на Рубен Мачадо и попадение на Икер Муниаин оформиха крайия резултат.

За осминафиналите в турнира се класираха още Барселона, Реал Мадрид, Бетис, Атлетико Мадрид, Алавес, Селта, Еспаньол, Леванте, Майорка, Осасуна, Реал Сосиедад, Севиля, Спортинг (Хихон), Валенсия и Виляреал, а жребият за тази фаза ще се тегли на 7 януари.

Автор: БТА/Мирослав Димитров