Атлетико Билбао разгроми с 4:0 Майорка в среща от 23-ия кръг на Ла Лига. Попаденията за баските реализираха Юри Берчиче, Горка Гурусета и Икер Муняин.

В 3-ата минута Юри Берчиче отбеляза феноменален гол. Нико Уилямс изпълни статично положение и испанецът с акробатично изпълнение прати топката в мрежата.

14 минути по-късно Берчиче вкара втория си гол в срещата. Той засече подаване на Горка Гурусета и не остави шансове на Предраг Райкович.

В 32-ата минута Атлетик създаде още едно положение, като този път Райкович спаси удар на Гурусета.

След малко повече от час игра Гурусета прати топката в мрежата за трети път. Попадението първоначално бе отменено заради засада, но след намесата на ВАР бе признато.

В 89-ата минута домакините стигнаха и до четвърти гол. Икер Муняин завърши прекрасна атака на Атлетик Билбао и прати удара си неспасяемо в левия ъгъл.